صورتجلسه همایش عصر عاشورا + تصویر

14

همانگونه که مستحضر می باشید هشتمین جلسه بافرانیان مقیم شهرهای مختلف کشور، عصر عاشورای حسینی در محل فرهنگسرای نیستانی برگزار شد که صورتجلسه آن با امضای مسئولین حاضر در جلسه تدوین گردید.

ضمن تشکر از مسئولین و برگزارکنندگان جلسه بابت ابداعات جدیدی که در این امر لحاظ کرده و به طرح مشکلات شهر برای رفع آنها پرداختند، با عنایت دوستان گرانقدر موفق شدیم نسخه ای از مصوبات جلسه، با امضای آقایان پوربافرانی، طباطبایی، بافرانی، حسنی و شریفی را از طریق آقای فخرایی تهیه کرده و جهت استحضار شما عزیزان در سایت قرار دهیم. این امر کمک خواهد کرد در این یک سال پیش رو پیگیر میزان اجرایی شدن کارها باشیم و این مطلب سندی است که در این یک سال می بایست مورد توجه قرار داده و بارها به آن رجوع کنیم تا از میزان و کیفیت اجرایی شدن مصوبات مطلع شویم، ان شاء الله

با توجه به مطالعه سایت توسط مسئولین گرانقدر شهرمان، از کلیه خوانندگان عزیز دعوت می شود  نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود در خصوص جلسه، کم و کیف برگزاری و مصوبات آن را ذیل مطلب درج نمایند.

با تشکر

متن کامل صورتجلسه:

 بسمه تعالی

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)

صورتجلسه همایش عصر عاشورا شماره ۸

موضوع: اشتغال، بهداشت، صندوق قرض الحسنه

 

پس از حمد و ثنای خداوند متعال و صلوات بر حضرت محمد(ص) و آل محمد(ص) و اهل بیت طاهرینش در ساعت ۱۴:۳۰ بعد از ظهر روز یکشنبه عاشروای حسینی مورخ ۱۳۹۱/۹/۵ جلسه همایش بافرانی های مقیم شهرهای مختلف کشور با حضور مسئولین محترم شهرستان نایین در محل فرهنگسرای نیستانی شهر بافران تشکیل گردید.

در ابتدا جلسه با قرائت کلام الله مجید آغاز و سپس پخش سرود جمهوری اسلامی و خیرمقدم رییس شورای اسلامی آقای کریم پوربافرانی و طرح موضوعات اشتغال، بهداشت و تاسیس صندوق قرض الحسنه بحول و قوه الهی ایراد گردید و نیز به سایر مشکلات جاری اشاره گردید.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا امینی امام جمعه محترم در این جلسه پیرامون مشکلات فرهنگی مطالبی مبنی برپیروی از منویات مقام معظم رهبری توسط مسئولین و سایر مدیران اجرایی و مزنیه برگزاری اقامه نماز جمعه در شهر بافران ایراد فرمود و نیز تهیه و تامین امکانات در رابطه با حضور امام جمعه را الزامی دانست.

سپس نماینده محترم مجلسه شورای اسلامی در خصوص رفع مشکلات مطروحه اعلام آمادگی فرمود.

در ضمن جلسه کارگروه تشکیل گردید و پس از بحث و تبادل نظر مصوبات زیر بعمل آمد:

۱- موضوع تاسیس قرض الحسنه مطرح گردید و نیز مقرر شد با مساعدت بافرانی هایی که دارای بضاعت مالی هستند و نیز همکاری مسئولین مربوطه نسبت به تامین ۵۰ میلیون تومان آورده اقدام و تا اخذ مجوز قانونی بطور داخلی صندوق کار خود را شروع نماید.

۲- موضوع شبانه روزی کردن درمانگاه شهر بافران به صورت شبانه روز مورد بحث قرار گرفت و نهایتا مقرر گردید با توافق نمانیده محترم مجلس و مدیریت شبکه بهداشت و معاون محترم حراست وزارت بهداشت و پیگیری فرماندار محترم شهرستان جهت اخذ درجه ۲ برای مرکز درمانی شهر بافران اقدام موکد به عمل آید. علاوه بر این مقرر شد حضور پرستار بطور شبانه روز پیگیری و اقدام گردد.

۳- موضوع فاضلاب و اجرای پروژه فاضلاب بافران مورد بحث قرار گرفت و نیز مقرر شد با پیگیریهای نمانیده محترم و فرماندار محترم نسبت به تامین اعتبار پروژه فاضلاب تا پایان سال اینده کاملا نهایی و اقدام موکد بعمل اید.

۴- موضوع اشتغال در رابطه با احداث کارخانه کاشی سرامیک اطلس سرام بافران مورد بحث قرار گرفت و در خصوص زیرساختهای مربوطه از جمله آب و برق و گاز جناب آقای فرماندار تقبل فرمود پیگیریهای لازم به عمل آید و آقای مهندس ثریا مدیرعامل مربوطه نیز در این خصوص پیگیری لازم صورت دهد. علاوه بر این مقرر شد از طرف نماینده محترم و فرماندار محترم شهرستان پیگیری لازم نسبت به تصویب ناحیه صنعتی بافران صورت گیرد.

۵- آقای مهندس جمال بافرانی درخصوص تامین منزل مسکونی و خودرو جهت امام جمعه آینده شهر بافران موافقت نمود و نیز مقرر شد تا زمان احداث خانه مسکونی امام جمعه، آقای مهندس بافرانی اجاره خانه مزبور را پرداخت نماید.

امضا : عباسعلی پوربافرانی

امضا: بسمه تعالی، حداکثر مساعدت خود را جهت اجرای این اقدامات خیرخواهانه معطوف خواهم نمود، موفق باشید، سید حمیدرضا طباطبایی

امضا: جمال بافرانی

امضا: یوسف حسنی

امضا: اقای دکتر شریفی

جامعه مجازی بافرانیان: محیطی جهت ارتباط، اطلاع و اثرگذاری همه بافرانیان در همه مسائل شهر

گفتگو۱۴ دیدگاه

 1. به عنوان اولین نظر به نظر این حقیر نوع برگزاری همایش که موضوع مشخصی برای آن تعریف شده بود نسبت به سالهای گذشته خیلی بهتر شده بود اما همچنان بهتر بود مصوبات قید زمان را در خود بیان می کرد تا اندکی الزام آور تر شود.
  همچنین اینجانب حسارتا با همه احترامی که برای امام جمعه محترم و جایگاه رفیع ایشان قائل هستم ولی نسبت به اظهارات امام جمعه محترم انتقاد دارم چرا که با فهم این حقیر، نص صریح بیانات امام خمینی (ره) و حضرت آقا مغایر با نظرات ایشان است و هیچ جا گفته نشده که عزت روحانیت در داشتن ماشین یا خانه آنچنانی می باشد.
  مستندات بسیار زیادی در بیانات حضرت امام ره و حضرت آقا در این خصوص وجود دارد که بر ساده زییستی بالاخص در میان روحانیون تاکید می کند. انشاءالله در مطلبی مفصل به آن خواهم پرداخت.
  و من الله التوفیق

 2. با سلام و عرض خسته نباشید؛
  با تشکر از شما دوستان خستگی ناپذیر سایت بافران که در انعکاس اخبار اهتمام وِیژه ای دارید.
  تشکیل این گونه جلسات سالیانه در روز عاشورا اقدام خوبیست که پیش از هر چیز دیگری، همدلی و همزبانی بسیاری از بافرانیان ساکن در شهرها و کشورهای مختلف را پدید می آورد.
  اما نکته ای که مغفول مانده است، عنوان این جلسه می باشد. زمانی که دوستان زحمت کشیدند و دعوتنامه را به بنده دادند، سخت در تعجب بودم از نوع موضوع تعیین شده برای این جلسه. چرا؟ عرض خواهم کرد: همان طور که می دانیم بافران ما تبدیل به شهر شده است و از این نظر تمامی آیین نامه ها، دستور العمل ها و بخشنامه ها برای تبدیل طرح به مصوبه در شهرداری، فرمانداری، استانداری و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور موجود می باشد. حال موضوعاتی مانند صندوق قرض الحسنه، بهداشت و اشتغال در شهر بافران به راحتی می تواند با ارائه طرح از سوی شورای شهر و شهرداری بافران در جلسات شورای اداری شهرستان انجام شده و با تأیید مسئولان شهرستان و تمامی ارگان های مرتبط نهایی شده و روند اجرایی شدن را به صورت قطعی پیمایش کند و در این مسیر از حمایت های عزیزان حاضر در تهران نیز استفاده شود.
  پس موضوعات سودمند دیگری در این راستا و متناسب با شأن حاضرین می توانست مطرح شود مانند:
  ۱٫ تدوین شناسنامه عمومی و تخصصی بافرانیان ساکن در شهرها و کشورهای مختلف اعم از اطلاعات عمومی، اطلاعات حرفه و تخصص، اطلاعات تماس شامل: تلفن همراه و ایمیل که سایت بافران در این امر می تواند پیشقدم شود و به جای جلسات حضوری سالیانه که به جای خودش باقیست، جلسات مجازی سه ماهانه برگزار شده و دریافت نظرات انجام شود.
  ۲٫ بررسی پتانسیل های سرمایه گذاری در شهرهای مختلف به ویژه همجوار؛ این موضوع که تنها سرمایه گذاری در شهر بافران انجام شود، فکر محدودیست. تنگ نظری و سنگ اندازی برخی از مسئولین شهرستانی و استانی در بحث تسریع در ارتقای سطوح عمرانی و صنعتی شهر بافران موضوع جدیدی نیست که بخواهیم آن را پنهان کنیم و یا خود را به ندانم بزنیم. الحمدلله بسیاری از سرمایه گذاران شهرمان در انواع کارخانجات صنعتی در نقاط مختلف کشور سهامدار می باشند که با شناسایی پتانسیل های سرمایه گذاری موجود در آن نقاط و اقدام به پذیره نویسی سهام، به خودی خود، ظرفیت حداقل ۵۰ درصدی استخدام نیروی انسانی بافرانی در آن شهرها فراهم می شود و با اطمینان خواهم گفت، روند ایجاد اشتغال به سرعت پیش خواهد رفت. شما کافیست که سوله سازی سرمایه گذران اصفهانی در شهرک صنعتی نائین را ببینید که به راحتی موافقت اصولی بساری از کارخانجات خود را دریافت کرده اند در صورتی که شهروندان نائینی توسط خود ایشان، دچار فرآیند زیرآب زنی می شوند.
  ۳٫ نکته مهم دیگر تمرکز بر به کارگیری نیروی انسانی در کارخانجات آینده شهر بافران است. چرا بایستی کارخانجات موجود در نائین و انشالله بافران، تنها نیروی کارگری خطوط تولید را تأمین کنند. چنین فرآیندی یک تهدید و خودکم بینی است. بحمدلله نیروی فنی و متخصص انواع رشته های مهندسی مرتبط با حوزه کاری صنایع همچون: برق، مکانیک، شیمی، مواد و سرامیک و … در شهر بافران وجود دارد و از این نظر در مرحله راه اندازی بایستی جذب و آموزش نیروهای متخصص بافرانی به استثنای نیروی کارگری و اپراتوری مدنظر مسئولان به ویژه شورای شهر قرار گیرد.
  ۴٫ ایجاد پایگاه مجازی کاریابی بافرانیان؛ مطمئناً فضاهای اشتغال بسیاری در نقاط مختلف کشور وجود دارد که عزیزان بافرانی مستقر در آن شهرها به طور مستقیم و غیرمستقیم از آن مطلعند و شاید به صورت تلفنی و حضوری، آشنایان و بستگان بیکار خویش را آگاه نمایند که بسیار هم امر پسندیده ایست. اما ممکن است ظرفیت اشتغال و نوع تخصص به گونه ای باشد که افراد دیگری هم مشمول آن می شوند و چه بهتر که از طریق روشهای مجازی و … برای بافرانیانجویای اشتغال این امر محقق شود که این موضوع می تواند با توجه به حضور همشهری ها در یک شهر، دلگرمی بسیاری ایجاد نماید و دچار غربت نشوند.
  بنابراین دعوت از بافرانی های مقیم کشور در هر کسوتی برای چنین موضوعی به نظر بنده حقیر، جمع آوری تماشاگر برای نمایش شبیه سازی شده شورای اداری شهرستان بوده است که نه تنها آن را به اجرایی شدن نزدیک نمی کند بلکه از روند اجرایی اشاره شده، دور می نماید.
  از سوی دیگر، به عنوان فعال در نهاد رهبری دانشگاه تهران، از سخنان امام جمعه شهر بسیار متعجب شدم. احساس من بر این است که ایشان از مضامین قرآن و سنت رسول الله بسیار فاصله گرفته اند که این چنین جایگاه رسول الله را تشریفاتی پنداشته اند. در کشوری که تحویل یک دستگاه پژو پارس با مالکیت مجلس به نمایندگان، چنان غوغایی به پا می کند و در شهری مانند بافران که بسیاری از ساکنان زحمتکش آن در کوخ زندگی می کنند و برای اشتغال فرزندانشان درمانده اند، بایستی از ایراد چنین سخنانی پرهیز نمود. هر چند که ایشان منصوبِ منصوب هستند اما بایستی در شهری مانند بافران که آوازه فرهیختگانش در گوشه گوشه کشور شنیده می شود، از گفتن چنین مطالبی بپرهیزند و مطمئناً قلب معظم له از شنیدن احتمالی این موضوع به درد خواهد آمد.
  پیشنهاد می کنم خودروی سواری فعلی شهرداری بافران در فضای اقتصاد مقاومتی که معظم له ترسیم نموده اند، به صورت مشترک با امامت جمعه آینده شهر بافران، استفاده شود.
  همچنین برخی از همشهریان عزیزم که از دوستان نزدیک بنده هستند و در جلسه حضور داشته اند، حتی اگر تمکن مالی و ارتباطات شایسته ای دارند، در ابتدا بایستی چنین کمک هایی را در جهت فراهم آوردن جهیزیه نوعروسان بافران و اجاره خانه برای دامادان بی مسکن بافران، انجام دهند هر چند که فعالیت های ایشان بی مزد و منت است و در پیشگاه خداوند متعال بی اجر نخواهد ماند.
  با توجه به بدرقه میهمانانم که از تهران به بافران عزیمت کرده بودند، نتوانستم در این جلسه شرکت کنم، اما این نکات را مطرح نمودم تا با انعکاس آن از طریق سایت بافران، راه روشن تری نسبت به گذشته ترسیم شود.
  موفق و پیروز باشید- مهدی

  • با سلام و تشکر
   در خصوص دو پیشنهادی که به ما برمیگشت( فراخوان جلسات مجازی) + (سایت کاریابی بافرانیان) انشاءالله به زودی در این خصوص اقدام می کنیم. همانگونه که عرض کردم اگر خدا بخواهد سال آینده بتوانیم از پرتال جامع بافرانیان رونمایی کنیم.
   در خصوص سایر موارد هم امیدوارم مسئولین محترم شهر خودشون پاسخ دهند
   و من الله التوفیق
   یاحق

 3. امسال جلسه به بافران ربط داشت و از این نظر نسبت به سالهای پیش، جلسه پربارتری بود. ولی اینکه برای پرداختن به مصوبات اینچنینی چه نیازی بود به حضور بافرانیان مقیم سایر شهرهای بافران جای سوال دارد؟ جلسه صرفا تبادل نظرات بین مسئولین بود و حضار تنها نقش تماشاگر را داشتند. و با توجه به دستور کار جلسه ( اشتغال، بهداشت و صندوق قرض الحسنه) تنها در مورد احداث صندوق حضور عزیزان مثمر ثمر بود و در بقیه آنها، حضور افراد حاضر در جلسه کارایی خاصی نداشت. اینکه حضور مدعوین در جلسه در عملی شدن مصوبات چه مقدار اثرگذار خواهد بود هم محل شک است. پیشنهاد می کنم که برای جلسه سال آینده دستور کار به نحوی باشد که از پتانسیل حاضر در جلسه نیز استفاده شود.
  در مورد مشکلات و معضلات نیز حضور عزیزان ساکن در خود بافران الزامی تر بود تا بافرانیان مقیم سایر شهرهای ایران. امید که حلساتی از این دست با حضور بافرانیان ساکن در خود بافران و نیز ساکن در سایر شهرها و همچنین مسئولین در طول سال و به صورت غیررسمی (مثلا در روز خاصی، بعد از نماز جماعت و در مسجد جامع) تشکیل شود تا افرادی که درگیر با مشکلات هستند هم بتوانند نظرا

 4. هم ولایتی

  با سلام
  طرح بسیار جالبی است. نظر اینجانب این است که تا تصویب ایجاد صندوق، از طرف مسجد جامع به عنوان جامعیت از افراد خیر و اعضای عضو پولی دریافت گردد و جهت اینکه از ارزش آْن کاسته نشود در بانکی مثل ثامن الحجج بصورت سپرده روز شمار انباشت شود. از جمله مزایای آن دریافت وام به مبلغ ۸۰ درصد سپرده می باشد که می توان آن را به افراد متقاضی مخصوصا بچه های مسجدی به ترتیب اولویت داد. اینجانب نیز آمادگی خود را جهت اختصاص ماهانه مبلغی به صندوق اعلام می دارم.

 5. سلام به شما که اینقدر در عرصه مالی صاحب نظرید لیکن
  ۱(بحث قرص الحسنه با سود حاصل از سپرده گذاری منافات ندارد
  ۲( سود حاصل از سپرده گذاری چگونه بین اعضا تقسیم می گرذ
  ۳(اگر بدلایلی صندوق تشکیل نگرذ تکلیف آورده های مردمی چیست
  ۴)در حسابداری برای هر شخص حقیقی ،شخصیت جداگانه (طبق فرض تفکیک شخصیت) در نظر گرفته می شود حال با پیشنهاد شما درآمدهای حاصله با توجه به واریز به حساب انجمن ،متعلق به خیریه است.

 6. با سلام
  لطفا از درج مطلب با عنوان بافرانما خودداری فرمایید در صورت نیاز از طریق وبلاگ پیامها و مطالب ارائه می گردد با توجه به مسافرت در این مدت دسترسی به اینترنت نداشتم

 7. با سلام
  امام جمعه و خواسته ها… پیشکش .
  شهری که یک غسالخانه بهداشتی ندارد امام جمعه با آن خواسته ها برای چه می خواهد .
  حضرت عباسی نظرم را حذف نکنید .

 8. با سلام
  آقا چیکار دارید که می خواهید زیر و بم مردم را بدونید .یک بنده خدای فرهیخته که عاشق خونه پدریش است .حالا هر چه می خواد اسمش باشه و شغلش .
  حرفاش که حسابی است .منطق هم که دارد .بخوان و …..
  کاشکی از اول ما و غضنفر هم اسم خودمون را روی دایره نریخته بودیم .یک اسم مستعار برا خودمون می گذاشتیم
  نه کلی فحش می خوردیم ونه کلی ناسزا
  هر روز هم مجبور نبودیم گله ایکس و ایگرگ را تحمل کنیم .
  حالا دست آن نویسنده محترم که از نظر من هر کی می خواهد باشد و شمای خواننده درد نکند .
  حال کردی از افاضات
  برو حالش را ببر .

 9. محمد‏ ‏جواد

  سلام.‏ ‏حرکت‏ ‏بسیار‏ ‏خوبی‏ ‏است.‏ ‏ایشالا‏ ‏مستدام‏ ‏باشه.‏ ‏فقط‏ ‏به‏ ‏نظر‏ ‏‏↲
  حقیر‏ ‏سعی‏ ‏بشه‏ بیشتر‏ ‏به‏ ‏‏موضوعات‏ ‏ومشکلات‏ ‏داخلی‏ ‏شهر‏ ‏بافران‏ پرداخته‏ ‏‏↲
  بشه.‏ ‏صورت‏ ‏جلسه‏ ‏اخیر‏ ‏را‏ ‏خوندم.‏ ‏موضوعات‏ ‏خوبی‏ ‏مطرح‏ ‏شده‏ ‏بود.‏ ‏فقط‏ ‏‏↲
  یه‏ ‏سوال‏ ‏دارم.‏ ‏الان‏ ‏که‏ ‏بافرون‏ ‏بانک‏ ‏داره،‏ ‏صندوق‏ ‏قرض‏ ‏الحسنه‏ ‏برای‏ ‏چیه‏ ‏دیگه؟‏ ‏اگه‏ ‏پاسخ‏ ‏بدید‏ ‏ممنون‏ ‏میشم.‏ ‏‏↲
  یاعلی.‏ ‏‏↲
  محمدجواد‏ ‏بافرانی ‏

  • با سلام و ادب
   ابتدا تشکر می کنم بابت نظراتتون و خوشحال می شم بیشتر خودتون را معرفی بفرمایید
   در ثانی در خصوص پیشنهادتون هم صحیحه باید مسائل داخلی حل و فصل بشه و بنا هم بر همین بوده
   و اما در خصوص بانک؟ متوجه منظورتون نشدم اگه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم
   اگر هم بانک داریم من خبر ندارم، یه پست بانک بوده و شعباتی از بانکهای رسمی نداشتیم تاجایی که بنده اطلاع دارم
   و من الله التوفیق

   • محمد‏ ‏جواد

    سلام.‏ ‏‏ ‏بافرون‏ ‏بانک‏ ‏ملی‏ ‏داره‏ ‏دیگه!!!! کنار‏ ‏شرکت‏ ‏تعاونی‏ ‏.‏ ‏‏ ‏.‏↲
    عابر‏ ‏بانک‏ ‏هم‏ ‏داره..‏ ‏تعجب‏ ‏میکنم‏ ‏مگه‏ ‏شما‏ ‏تو‏ ‏بافرون‏ ‏ساکن‏ ‏نیسی؟؟؟؟!!!!‏↲
    سوالم‏ ‏اینه‏ ‏حالا‏ ‏که‏ ‏بانک‏ ‏هست‏ ‏دیگه‏ ‏چه‏ ‏نیازی‏ ‏به‏ ‏صندوق‏ ‏قرض‏ ‏الحسنه‏‏↲
    هست؟؟؟‏ ‏

ارسال نظر