معماری

عباسعلی پوربافرانی

 فرزند مرحوم استاد محمدحسن در سال ۱۳۵۱ در خانواده ای مذهبی در بافران متولد شد. پدر ایشان، از مسجدی ها و هیأتی های معروف و معمار و استاد بنای سرشناس منطقه بود. پدران و پدر بزرگهای ما همه ایشان را می شناسند و همه جا به نیکی از ایشان یاد می کنند. همسایگی مسجد جامع بافران باعث شد از کودکی، زندگی در محیط مذهبی و فرهنگی را آغاز و در نماز های جماعت  به عنوان مؤذن و مکبر فعالیت کند. در تیر ماه ۱۳۶۰ از نعمت داشتن پدر محروم شد؛ اما آثار معنوی همراهی پدر در دوران کودکی و زحمات بی دریغ و طاقت فرسای مادر، بهره های فراوانی را برایش  به همراه داشت.  با سرمایه معنوی کسب شده از همراهی پدر و راهنمایی و حمایت دلسوزان و استادان ارجمندِ در خط ولایت توانست رسماً به عنوان مکبر، مؤذن و قاری قرآن به عرصه مذهبی و فرهنگی وارد شود.

تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در بافران و تحصیلات متوسطه را در سال ۱۳۷۰ در رشته علوم تجربی در دبیرستان عطار نایین به پایان رساند و همان سال در رشته زمین شناسی پذیرفته شد؛ لکن پس از اعلام نتایج رشته های بورسیه  و پذیرش در مقطع کاردانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در تهران به تحصیلات دانشگاهی پرداخت و پس از آن در سال ۷۳ خدمت در شبکه بهداشت و درمان نایین را آغاز کرد. درسال ۸۲به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و درسال۸۳به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتقل شد.درسال ۸۸ درمحمدیه زادگاه سادات ازدواج کرد.هم اکنون نیز معاون  حراست وزارت بهداشت  می باشد.

با آغاز جنگ تحمیلی، اگرچه به دلیل صغر سن، امکان حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل را نیافت؛ لیکن هم پیمان با شهدا و ایثارگران از کوچکترین تلاش در حفظ ارزشهای اسلامی وحرمت خون شهدا دریغ ننمود و با حضور و عضویت در پایگاه بسیج به فعالیت پرداخت و  سالها با عناوین مختلف فعالیت داشته و دارد. در عرصه قرآنی و فرهنگی نیز رتبه های ممتاز در سطح شهرستان و استان را کسب نموده است.از نوجوانی  به عنوان خادم عزاداران اهل بیت (علیهم السلام) و هماهنگ کننده هیأت های عزاداری، در خدمت سوگواران اهل بیت بوده و می باشد.در دوران پر فراز و نشیب زندگی، تا کنون منشأخدمات فرهنگی، اجتماعی و خیریه بسیاری بوده است که ان شاء الله ذخیره معنوی و توشه آخرتش باشد. در عرصه های مختلف انقلاب از دستاورد های آن حراست نموده و از فرامین مقام معظم رهبری تبعیت و ان شاءالله  تا پای جان رهرو نهضت حسینی و در خط ولایت مطلقه فقیه، پاسدار دستاوردهای نهضت خمینی کبیر و حرمت خون شهدای عزیز باشد.

همچنین ببینید

تلاوت و ابتهال خوانی قاری و مبتهل بین المللی کشورمان استاد امیرحسین توحیدی

تلاوت و ابتهال خوانی قاری و مبتهل بین المللی کشورمان استاد امیرحسین توحیدی در حرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.