معماری

اشک بر ابا عبدالله الحسین (ع) راهی برای درمان قساوت قلب

در شب اربعین حسینی عنوان شد :

اشک بر ابا عبدالله الحسین (ع) راهی برای درمان قساوت قلب

مردم بافران همزمان با سراسر کشور در شب اربعین حسینی ،عشق و ارادت خود را به ساحت مقدس امام خوبی ها نشان دادند و به اقامه عزا پرداختند.

در این مراسم حجت الاسلام بهزاد حبیبی استاد دانشگاه و امام جماعت شهر بافران ،ضمن تسلیت چهلمین روز شهادت سید و سالار شهیدان ،طی سخنانی گفت: ایام اربعین حسینی  اجتماع بزرگ و مثال زدنی عاشقان ثارالله در عتبات عالیات ، از نجف تا کربلا شکل گرفته ، نماد قدرت اسلام راستین و شور حسینی و وحدت مسلمانان علی رغم همه توطئه ها و تهدیدات سخت افزاری و نرم افزاری علیه اسلام و تفکر شیعه است.

وی افزود: امروز مسلمانان جهان حتی از ادیان مختلف حول محور امام حسین جمع می شوند و بزرگترین همایش شیعی جهان اسلام تشکیل می دهند.

استاد حوزه در ادامه با اشاره به هدیه خدا به امام حسین (ع) بیان داشت : خداوند بالاترین لقب القایی یعنی «ابا عبدالله» را به امام حسین (ع) هدیه فرمود چون آن حضرت همه نوع بندگی را به درگاه خداوند نشان داد، و خداوند نیز بالاترین لقب را به ایشان عطا کرد.

وی افزود: اباعبدالله یعنی پدران خوب خدا و امام حسین (ع) پدر همه ما است و  ما عبد او هستیم پس می طلبد  خدا را اطاعت کنیم و حلال و حرامش را رعایت کنیم. خداوند به امام حسین علیه السلام می فرماید تو از تمام گزندها محفوظ هستی و هر چیزی که بخواهد تو را اذیت کند، اختیار من خدا به آن چیز تعلق نمی گیرد. اگر ما در خط امام حسین علیه السلام و در راه ایشان باشیم، هیچ ذره و هیچ موجودی نمی تواند ما را آزرده خاطر کند. پس اگر ضربه ای خوردیم به دنبال این بگردیم که کجا از خط امام حسین علیه السلام خارج شده ایم. خوب بندگی کردن خدا و قبول ولایت پدرانه اهل بیت علیهم السلام ما را به جایی می رساند که جانمان را می دهیم.

حجت الاسلام حبیبی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در مورد علامت های بدبختی گفت : از نشانه های بد بختی و شقاوت ، خشک شدن اشک چشم ، سنگدلی ، حرص زیاد در طلب دنیا و پافشاری بر گناه است.

وی تشریح کرد : اشک خیلی ارزش دارد اما به شرطی که اشک بر اساس معرفت و حسینی باشد.

حجت الاسلام حبیبی اشک بر سیدالشهدا بر اساس روایات فراوان از راههایی برای درمان قساوت قلب دانست  و گفت یکی از مهم ترین عبادت ها و پذیرش توبه ها  گریه بر اباعبدالله  با اخلاص و قربت الی الله است.

وی شرط قبولی اشک بر اباعبدالله را تقوا عنوان کرد و گفت :انسان باید تقوا الهی داشته  و نباید گناه طوری باشد که مانع قبولی گریه شود.

استاد  حوزه  با بیان اینکه اشک بر سیدالشهدا یکی از راههای راهنمایی بشر به سمت بهشت است گفت :گریه بر سیدالشهدا انسان را به توبه واداشته و راه را برای بهشتی شدن هموار می‌کند اما نباید در مسیر راه مانع ایجاد کنیم.

حبیبی در پایان یادآور شد : کسی که خوب ولایت اهل بیت علیهم السلام را بفهمد، خوب جانش را فدا می کند. در شب عاشورا تمام یاران امام حسین علیه السلام می دانستند فردا قرار است جانشان را فدا کنند.

همچنین ببینید

سلام

پاییز ۸۴ اولین روزهایی بود که سایت بافران در قالب وبلاگ کلید خورد. در آن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.