معماری

حجت الاسلام حبیبی : عامل درخشش شهیدان با تقوایی آنهاست

به گزارش خبرنگار بسیج شهرستان نایین حمیدرضا پوربافرانی  مراسم یادواره شهید سید رسول موسوی طبا امشب با حضور مسئولین ناحیه مقاومت سپاه نایین  و مردم زندوان برگزار شد.

در این مراسم حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حبیبی  ضمن تسلیت ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) و گرامیداشت شهید سید رسول موسوی طبا  ، طی سخنانی پیرامون خصوصیات و صفات بارز شهیدان افزود عامل اصلی و مهم در درخشش شهیدان را با تقوا بودن آنها برشمرد .

ایشان افزود شهیدان همیشه با ایمان و تقوایی که داشتند توانستند در جنگ هشت سال دفاع مقدس پیروز شوند .

وی گفت : انسان وقتی که بصیرتی نداشته باشد، در ابتدا از تقوا، تنها محدودیت می فهمد و می گوید: اگر انسان بخواهد خودش را مقید به تقوا کند، معنایش این است که خودش را در بن بست قرار دهد، به دور خودش خطی بکشد و برای خود، محدودیت قائل شود.

حاج آقا حبیبی از دلایل مهم تقوابودن را جهاد با نفس بیان کرد و اظهار داشت : برترین جهاد، مجاهده ای است که آدمی با نفس خود می کند  و حاصل مجاهده، چیرگی بر نفس است اگر مجاهده با نفس کنی به خشنودی خداوند دست می یابی کسی که در راه انجام طاعت خداوند و دوری از گناهان مجاهدت می ورزد، در نزد خداوند منزلت انسان نیکو کار شهید را داراست

در ادامه این مراسم از خانواده شهید موسوی طبا با اهدای لوح تقدیری تجلیل و قدردانی شد و ذاکر اهل بیت حاج حسین میرزابیگی نیز در وصف شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع)و یاد بود شهید موسوی طبا به مدیحه سرایی پرداختند.

گزار ش تصویری

 

IMG_0618 IMG_0665 IMG_0629 IMG_0668

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.