معماری

حساس نشدید ، حساس شدیم ۱۰

به کجا چنین شتابان؟

با سلام. این روزها در فضای مجازی که نگاه میکنیم دوستانی را میبینیم که خواسته یا ناخواسته ، عامدا و یا بعضا از روی احساس جوانی دست به نوشتن مطالبی موافق افرادی که زمزمه کاندیداتوریشان به گوش می رسد و یا مخالف آنها می زنند. کاری که وقتی دنباله دار می شود به نظر می رسد حرمتها هم تحت الشعاع قرار می گیرد. هنوز معلوم نیست چه کسی کاندید می شود . هنوزمعلوم نیست شورای محترم نگهبان چه افرادی را تایید صلاحیت می کند .و…. ولی افرادی از هم اکنون برای انتخاباتی که هنوز موارد مطروحه فوق بدون جواب مانده است ، به راحتی حرمت شکنی می کنند و بعضا تهمت میزنند . از این دوستان می پرسم: به کجا چنین شتابان؟

در مبانی شرع معتقدیم خداوند همه افراد را باشخصیت افریده . پس چرا هنوز به قول معروف نه دار است و نه به بار تهمتها و حرمت شکنی ها شروع شده؟ بنظر می رسد همه فهمیده اند که زمان تخریب چهره ها و افترا بستن به یکی یا چند نفر برای بالا بردن یک نفر گذشته و مردم شعور سیاسی پیدا کرده اند پس با این حرکات آخرت خود را خراب نکنید و وجهه اجتماعی خود را متزلزل نسازید.

دوستان عزیز ، درست است که فضای مجازی فضایی غیر واقعی است ولی دلیل نمی شود از هر فضا و تریبونی که آزادانه در اختیار گرفتیم برای هر حرف و هر حرکتی بدون فکر کردن به عواقب آن استفاده نماییم. ماههای منتهی به آخر سال امسال حساس بوده و قطعا شور سیاسی مردم و به تبع آن جوانان و نوجوانان وصف ناپذیر می باشد.اما ذکر این نکته لازم است که جشن حضور ازادانه در انتخابات که موید احترام به شعور سیاسی شماست در سایه پرچم اسلامی رخ می دهد که توهین و یا تهمت به افراد را ممنوع و حرام شمرده است فلذا میطلبد هرکس بنا به تشخیص عقل و شعور سیاسی خود با توجه به موقعیتی که شهر در آن قرار دارد به هر یک از عزیزانی که تشخیص میدهند در این برهه زمانی می توانند مثمر ثمر تر باشند رای دهند.

توصیه میکنم از الان بر اساس احتمالات قضاوت نکرده و چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی حرفی نزنیم که باعث هتک حرمت افرادی شود که قطعا چه کاندید شوند یا نشوند در هر مقام و منصبی که هستند از خدمتگزاران به این مملکت اسلامی بوده و دارای جایگاه می باشند. علیهذا باز هم یاد اور میشوم مانند همیشه جشن سیاسی خود را به شادی بنشینیم و به دور از اهداف مغرضانه و خصمانه دشمن اتحاد و همدلی را که خواسته به حق امام خامنه ای (حفظه الله) می باشد را باز هم در عمل به اثبات رسانیم.

این مطالب را هرچند کوتاه نوشتم و رجاء آن را دارم که :  العاقل بالاشاره.

التماس دعا.

مهدی پوربافرانی. ابان ماه ۱۳۹۴

کوتاه ترین دعا برای بلندترین آرزو: اللهم عجل لولیک الفرج- آمین

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

۵ دیدگاه

  1. باسلام خدمت اقا مهدی عزیز،باز هم مانند همیشه خوب حساس شدید استفاده کردیم.

  2. سلام. ان شاالله نماینده ای برای شهر انتخاب می شود که دغدغه اصلیش مردم باشد. نایین و بافران نیاز به حرکتی با شتاب زیاد و جهشی دارد و گرنه آینده ای درخشان پیش روی این شهر نخواهد بود. تشکر

  3. عر با ن از بافران

    اقای دکتر محمد رضا سلام خسته نباشید لطفا پاسخ شهرداری را که قرار بود هفته گذشته منعکس کنید ارایه نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.