معماری

ان سوی نمایندگی (قسمت دوم)

مجلس در راس اموراست.

مجلس خانه ملت است.

تا انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی فرصت زیادی نداریم،البته اگربخواهیم انتخابی کورکورانه ومقلدانه داشته باشیم نیازمند فرصت زیادی نیستیم،ودراهمان روز رای گیری می توانیم رای خودرا به صندوق بیندازیم.

اما اگر دوست داریم شهرما دراینده پیشرفتی داشته باشد موظیفیم نسبت به این انتخابی که می خواهیم انجام دهیم شناخت واگاهی بیشتری داشته باشیم.من درشب گذشته که دوستان

درباره انتخاب نماینده درباره اینده شهرستان بایکدیگر گفتگو می کردند شاهد بودم که همه عزیزان به صورت مصداقی به جانب داری از کاندیدای مورد نظر می پرداختند.

 

می طلبدتا دراین دوره از انتخاب شیوه بهتری نسبت به دیگر دورها داشته باشیم،ودریک گفتمان وفضای صمیمی انتخاب بهتر وعاقلانه تری نسبت به گذشته داشته باشیم.

 

بنده معتقدم کسانی که به صورت مصداقی درباره کاندیدای خاص نظر می دهند همان کسانی هستند که دوست دارند با جانبداری از کاندیدای مورد نظر خود،می خواهند دریک جو پوپلیستی وعامیانه دیگران را همراه خود کنند؛که امروزه فضای جامعه ما فرق کرده است وهمانطور که در نوشته قبلی اشاره کردم ما فرصت ازمون و خطا را از دست داده ایم که بخواهیم چنین انتخاب هایی

داشته باشیم.

انتخابی می تواند مارادریاره فرایند پیچیده انتخاباتی کمک کند که برخواسته از فکر وتعقل باشد.

 

همانگونه که مستحضرید در اموزه های دینی اسلام برای فکر کردن افراد ارزش زیادی قائل شده است تا جایی که فکر کردن با شرایط خودش را از عبادت هم بالاتر می داند.

 

ما باید کاری کنیم که افرادسودجو ومنفعت طلب، نتوانند با به دست گرفتن فضای تبلیغات در انتخاباتات فردی رابه مردم تحمیل کنند که شایستگی های لازم برای نمایندگی مردم را در مجلس ندارد.واین امر میسر نمی شد جز اینکه بتوانیم دراین فضای پیچده کاری کنیم که مردم اسیر تبلغات منفی واحساسی افراد خاص نشوندوفضای انتخابات به گونه ای نشود که عده ای فرصت فکر کردن را از مردم بگیرند.

 

ما باید مردم رابا حقایق تاریخی به خصوص عبرتهای عاشورایی اشنا کنیم.همه دوستان اهل مطالعه وفکر به خوبی واقفند که کاری که بنی امیه کرد این بود که قدرت فکر کردن را از مردم گرفتند

 

وبا پول وزور کاری کردند که مردم چنان در جهل غرق شدند که حتی فکر نکردند کسی راکه خارجی مینامند همان کسی است که پیامبر بارها ایشان را تایید کردند واحترام پیامبر نسبت به امام معصوم را فراموش کردند وحاضر نشدنداندکی فکر کنند.

 

در حقیقت بنی امیه قدرت فکر کردن از مردم را گرفت،وما باید کاری بکنیم که عده ای به همین شیوه موفق نشوند قدرت فکر کردن از مردم رابگیرند.

 

وبرای تحقق این مهم بر همه ما فرض است که تا شب انتخابات فضای انتخابات را رصد کرده وبا یک بررسی علمی،وبی  طرفانه  دقیق،به این واقعیت برسیم که چه کسی صلاحیت حضور در خانه ملت رادارد.

از همه عزیزان ودوستان کاندیداهم عاجزانه می خواهم که سعی نکنند از طرق دیگری به این مهم دست پیدا کنند وبا ارادتی که ما خدمت همه عزیزان داریم اجازه بدهند تا چناچه شایستگی لازم برای این منصب را دارنددریک فضای شفاف این شناخت برای مردم حاصل شود.

 

از همه هواداران کاندیداهاهم این انتظار می رود که به صورت مصداقی در فضای مجازی به طرفداری از کاندیداهای مورد خود نپردازند که این شیوه ای عامیانه ومنسوخ شده است.

 

وچناچه فکر می کنند کاندیدای مورد نظر انها شایستگی لازم را دارند از طریق معرفی معیارها شرایط را اماده کنند.تافردای بعد از انتخابات دست از پادراز تر تباشیم.

 

ما باید بیاموزیم که انها که به دنبال هیاهو وشلوغ کردن هستند همان کسانی هستند که مورد نظر وشاهد مثال بحث ما هستند.

 

عده ای از دوستان می کوشند تا به مردم به گونه ای القا کنند که کاندیداهایی شایستگی حضور را دارند که بتوانند برنامه ارائه کنند این حرف اگرچه به ظاهر متین به نظر می رسد اما به تنهایی نمی تواند پارامتر خوبی برای این انتخاب باشد بلکه شاید شگردی باشد برای که بگویند فقط فلان شخص برنامه دارد پس انچه می تواند در این زمیته به ما کند سوابق افراد است که موید ومستمسک قوی می تواند باشد.

اینکه به این نتیجه برسیم ببینیم افراد تا چه اندازه ای به وعده هایی که می دهند پایبند هستند ومی توانند در عمل ان وعدها را اجرایی کنند خیلی مهم است.

از ان جا که معضل بزرگ دوشهرستان نایین وخور وبیابانک بیکاری می باشد احتمال می رود بعضی از شعارها درمحدوده اشتغال باشد باید ببینیم که تا جه اندازه از این شعارها که تحت عنوان برنامه ارئه می شود می تواند اجرایی شود.

خداراشکر یکی از شعارهایی که بارها توسط افراد خاص مطرح میشدوامروزدیگر کارایی ندارد همین بحث بارانداز بود که بارفتن ان به شهر دیگر کسی نمی تواند روی ان مانور بدهداما در عجبم که هنوز عده ای مردم را ساده انگاشته اند که می گویند ما می خواهیم دوباره طرح بندر خشک وبارانداز را درنایین اجراکنیم.

 

یکی از مسائلی که خیلی مهم هست این هست که عده ای نیایند وبه سادگی به شعور مردم توهین کنند بعضی از شعارها توهین به شعور مردم است.

 

وشعار مردنم

اگر کسی در گذشته حرفی زده است که شعاربوده وبا همین شعار به شعور مردم توهین کرده است مجرم است وباید بیاید از مردم عذر خواهی کند.

 

باید انقدر خواص ما به عوام مارشد بدهند که هرکسی از راه می رسد به سادگی نتواند با حرف مردم رافریب بدهد.

البته خواص طرفدار باطل می کوشند تاابتدا مردم بین تشخیص حق وباطل مردد شود وبعدهم باطل رابه جای حق غالب کنند.

 

پس اگر خواص طرفدار باطل موفق به چنین کاری شدند بدانید خواص پرمدعای طرفدار حق به وظیفه خود که روشنگری مردم بوده است خوب عمل نکرده اند وبا سکوت ومحافظه کاری خود باعث شده اند کسی سر کار بیایدکه شایستگی لازم را نداشته است.

 

 

 

 

 

 

 

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.