معماری

مراسم ولادت امام موسی کاظم(ع) در بافران برگزار شد

در شب ولادت حضرت امام موسی کاظم (ع) نمازگزاران و مردم شهید پرور بافران  میلاد آن امام (ع) را گرامی داشتند و با  عرض مخلصانه ارادت خود به امام و اهل بیت (ع) نشان دادند.

این مراسم بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد جامع بافران برگزار شد که امام جماعت شهر بافران با عرض تبریک این شب به نمازگزاران طی حدیثی از آن امام بزرگوار فرمودند : ریشه طاعت های بندگان چه انسان ها مطیع خداوند می شوند معمولاً  آدم ها سه دسته اند :

آنهایی که به سمت خدا می روند روحشان خیلی متفاوت است. بعضی هاخوفی هستند و از روی ترس به سمت خدا می آیند دسته دیگر از روی شوق  میل و عشق به سمت معبود حرکت می کنند و برخی هم امید دارند و از  امیدی که به خالق یکتا داشته به سمت خداوند می روند .

ایشان بااشاره به نشانه های سه گروه فرمود : هر کدام از اینها نشانه دارد و باید بفهمید کدام یکی از این ویژگی ها در وجود ماست آنهایی که از روی ترس به سمت خدا می روند آنها کسانی هستند که از گناه خیلی دوری می کنند اینها کسانی هستند که از عذاب خدا و آتش جهنم دوری می کنند .از نشانه های دیگر گفت ببنیم چطور بفهمیم شوق به خدا داریم بعنوان مثال اینکه برای آماده شدن برای نماز چقدر علاقه داریم . یا زمان نماز را به وقت دیگر می اندازیم .

حاج آقا حبیبی در پایان از سومین نشانه های کسانی که امید دارند بیان داشت : کسانی که میل به توبه و دائم ذکر استفرالله بر زبان دارند . همیشه یاد خدا هستند . آنها با امید به درگاه خداوند می آیند .

در ادامه مراسم آقای عرب نیز با سرودن اشعاری در وصف آن امام بزرگوار (ع) به مولودی خوانی پرداختند.

 

 

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.