معماری

امام جمعه موقت نایین : سوگواری برای سالار شهیدان عامل وحدت و رمز موفقیت برای ملت ها در طول تاریخ بوده است.

مراسم سخنرانی  مدت ده شب با سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا دهقان امام جمعه موقت شهرستان نایین در حسینیه شهر بافران برگزار شد . IMG_20151105_204209 (Копировать)

حجت الاسلام و المسلمین دهقان  در این مراسم طی سخنرانی در خصوص اهمیت و فلسفه عزاداری امام حسین(ع) گفت : گریه و عزاداری برای حسین(علیه السلام)، در واقع، انقلاب و مکتب او را زنده نگاه داشته و پیام امام حسین(علیه السلام)را به همه انسان‌ها انتقال داده است.

ایشان با اشاره به تبلیغات سو دشمن در فضای مجازی و اینکه چرا با گذشت بیش از هزار و سیصد سال از واقعه عظیم عاشورا بیان کرد  :قرآن بر زنده نگه داشتن فضیلت ها و صفات والای انسان های برجسته و اولیای دین در آیات گوناگون، تأکید ورزیده است و امامان بزرگوار شیعه (ع) درباره زنده نگه داشتن حادثه کربلا به شیوه های مختلف من جمله :تشویق به برپایی مجالس سوگواری. تشویق به گریستن و گریاندن. تشویق شاعران به مرثیه سرایی. تشویق و ترغیب به زیارت امام حسین (ع)، تشویق کرده اند.

وی در ادامه اظهار داشت : یکی از شیوه هایی که امامان (ع) برای زنده نگه داشتن نهضت حسینی به کار گرفته اند، برپایی مجالس سوگواری، گریستن و گریاندن برای مصیبت های جانسوز کربلا و یادآوری آن حادثه در زمان های مناسب است.

گفتنیست مراسم سخنرانی حاج آقا دهقان از پنج شنبه شب به مدت ۱۰ شب از ساعت ۲۰ در محل حسینیه دایر می باشد.

IMG_20151105_204035 (Копировать)  IMG_20151105_204113 (Копировать)  
IMG_20151105_204703 (Копировать)

 

 

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.