معماری

در شب پنجم ماه محرم

در شب پنجم ماه محرم مراسم پرده خوانی حرکت امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا در بافران اجرا شد

مراسم پرده خوانی حرکت امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا و بیان وقایع و اتفاقات این مسیر در جمع عزاداران و عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در بافران  برگزار شد.

 حجت الاسلام حیدری از  موسسه خطابه امیر بیان استان اصفهان  در گفتگو با خبرنگار سیمای بافران گفت : این مراسم  با عنوان تاریخ حرکت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از شهر مدینه ، وقایعی که در شهر مدینه اتفاق افتاد ، بین راه مدینه تا شهر مکه و همینطور از مکه تا کربلا در شبستان حضرت قمربنی هاشم (ع) ابا حضور دوستداران و مردم مومن بافران اجرا شد.

ایشان هدف اصلی  از برگزاری این مراسم را آشنایی بیشتر شیعیان و عزاداران با تاریخ کربلا  سفر و فلسفه قیام آن حضرت برشمرد .

وی علت برگزاری چنین مراسماتی به  بهره گیری از بررسی تاریخ در حقیقت یک مقدمه ای هست برای اینکه درس بزرگ عاشورا  و آن درسی که حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) خواستن به شیعیان بیاموزند اشاره نمود  . و اظهار داشت ما سعی داشتیم در خلال بیان این سفر پیام هایی را که از بیانات ، گفتار و خطبه های  آنحضرت محضر عزاداران آن حضرت عرض کنیم انشاء الله که یک قدمی باشد برای افزایش بصیرت و معرفت ما نسبت به حضرت ابا عبدالله (ع) باشد.

حاج آقا حیدری در مورد تأثیر این مراسمات بر باور و اعتقاد مردمی  بیان کرد : مردم چون به تاریخ علاقه مندند و در عین  تاریخ گفتن تاریخ بیان درس ها تاثیر گذاری بیشتری دارد بنده فکر می کنم این برنامه موثر باشد .منتهی باید با فرصت کافی و وقت مبثوتی برنامه اجرا  تا  همه پیام ها و درس های قیام امام حسین (ع) را برای مردم  بازگو کرد.

وی  با اشاره به ویژه برنامه های موسسه خطابه امیر بیان اعلام کرد :  این برنامه ها شامل  سخنرانی های چند رسانه ای  در مدارس ، موضوع اهمیت نماز  ، اجرای سخنرانی چند رسانه ای مختلف مثل سلام گرگ ، حماسه عاشورا ، با امام حسین تا کجا سطح استان اصفهان و شهرستان ها و برنامه های متنوعی دیگر می باشد.

حجت الاسلام حیدری در پایان از  حضور و استقبال مردم شهید پرور بافران تشکر نمودند و افزودند  نسبت به اجرا های قبلی که ما داشتیم الحمد الله مردم خوب و مومن بافران از این برنامه خوب استقبال کردند و امیدوارم این برنامه مفید واقع شده باشد.

IMG_6422 (Копировать)

IMG_6429 (Копировать)

IMG_6448 (Копировать)

IMG_6479 (Копировать)

IMG_6451 (Копировать)

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

یک دیدگاه

  1. درود وسپاس بابت گزارشهای خوبتان.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.