معماری

تجلیل از دست اندر کارن و عوامل اجرایی آستان مقدس قدمگاه امام رضا (ع) بافران

در شب سوم ماه محرم طی مراسمی ، هیئت امنای قدمگاه امام رضا (ع)  ، از دست اندرکاران  و کسانی که در طول یک سال گذشته در جهت توسعه فضای قدمگاه مقدس امام رضا (ع)  زحمت  و نقش داشته اند تقدیر و تشکر نمود .

این مراسم که با حضور اعضای شورای اسلامی ، امام جماعت مسجد جامع  بافران ، و خادمین افتخاری در بخش طبخ غذای ظهر عاشورا برگزار شد از زحمات دست اندرکاران و عوامل اجرایی احیا و توسعه فضای آستان متبرکه و مقدس قدمگاه علی بن موسی الرضا (ع) تجلیل و تقدیر شد .

در این مراسم کریم پوربافرانی عضو شورای اسلامی و هیئت امنای قدمگاه ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین گزارشی از نحوه ساخت و احیا  این مکان مقدس ارائه داد و افزود  هدف از برگزاری این مراسم تجلیل و تشکر از خادمین و دست اندرکارانی که در طول یک سال به هر طریقی در توسعه قدمگاه نقش داشته اند می باشد .

IMG_6289 (Копировать)

وی در ادامه گفت : از دیگر هدف این جلسه برنامه ریزی و ساماندهی طباخان و پذیرایی از عزاداران در روز های تاسوعا و عاشورای حسینی می باشد .

ایشان با توجه به سندیت قدمگاه  و زائران زیادی من جمله حاجتمندان و درد مندان  جهت طلب حاجات و ادای نذر از قدیم تا کنون  به این مکان مشرف می شوند افزود : با عزم و اراده می توان این مکان را به قطب فرهنگی بافران معرفی نمود .

پوربافرانی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب درباره بقاع متبرکه، ابراز داشت: حضرت امام(ره) در جمله ای فرمودند: «ما می خواهیم که در پناه این بقاع متبرکه مردم در آرامش زندگی کنند»، مقام معظم رهبری نیز در این موضوع سخن زیبایی داشته و تأکید کردند: «امامزادگان و بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند».

عضو هیئت امنای قدمگاه با اشاره به توجه مسئولین بافران  به این مکان ، ابراز داشت: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره بقاع متبرکه،انتظار داریم با نصب تابلو در ورودی شهر بافران در شناخت بیشتر این مکان فرهنگی و مذهبی با عزم و اراده و بدون سیاسی کاری  قدم برداریم .

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حبیبی نیز پیرامون احیای قدمگاه طی سخنانی فرمودند : بحمدالله  هر برنامه ای  چه در سطح شهر بافران و چه در مکان مقدسی برگزار می شود ارادت و آن عشق مردم را نظاره گر هستیم و این وظیفه من وشما را خیلی سخت می کند.

IMG_6296 (Копировать)

حاج آقا حبیبی به وظیفه سنگین و حساس طباخان قدمگاه امام رضا (ع)  اشاره کرد  و افزود : آنهایی که در روز و شب عاشورا در قدمگاه امام رضا (ع) مسئولیت طبخ غذا را بر عهده دارند و چون برای امام حسین (ع) و امام رضا (ع) قدم برداشته اند خیلی باید دقت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

امام جماعت شهر بافران  در پایان  افزود امید است که شما امانت دار خوبی برای این مردم دلسوز و همیشه در صحنه باشید.

گفتنیست در این مراسم از ۵ نفر خیرین و ۱۱۰ نفر  به صورت نمادین از عوامل اجرایی و دست اندر کار احیای آستان متبرکه و مقدس قدمگاه امام رضا (ع) با اهدای لوح تقدیر  تجلیل شد .

IMG_6288 (Копировать)

IMG_6338 (Копировать)

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.