معماری

یک تشکر و یک درخواست

بسمه تعالی

همانطور که در جریان هستید یکی از نقاط ضعف عزاداری پرشور شهرمان، عدم برنامه ریزی مناسب برای عزاداری ویژه بانوان بود. متاسفانه در سالیان اخیر عزاداری در بافران خیلی مردانه بود و بانوان بیشتر نقش همراه و یا بیننده را ایفا می کردند.

الحمدلله از امسال برنامه هایی ویژه بانوان (در زمان هایی که هیئت آقایان در حسینیه نیستند) ترتیب داده شده و انشاءالله بر غنای برنامه های ایشان افزوده خواهد شد.

جا دارد در این خصوص از مسئولین امر تشکر نموده و یک خداقوت اساسی به ایشان عرض بنمایم.

و البته یک پیشنهاد هم دارم:

به نظر حقیر احتمال دارد در یکی دو سال اول استقبال زیادی توسط خانمها از این برنامه صورت نگیرد (چراکه تغییر عادت و فرهنگ عمومی در یک مسئله دشوار است) ولیکن حتما اگر برنامه غنی و با حضور افراد قهار  و متبحر و توانمند در مداحی و سخنوری صورت گیرد بدون شک خواهد توانست جایگاه خود را در میان بانوان (و حتی بخشهایی از آقایان) ایفا نماید.

لذا پیشاپیش (با در نظر گرفتن احتمال استقبال اولیه سرد از این مراسم) پیشنهاد می کنم مسئولین محترم با سخنرانان و مداحان عزیز هماهنگ کنند که حتی اگر چنین مسئله ای پیش آمد برنامه با همان قوت و شدت و حدت به پیش رود تا انشاءالله فرهنگ ساز باشد.

(توضیح: تصویر این نوشته مربوط به عزاداری بانوان در زمان قاجار در ایران است که نشان دهنده قدمت عزاداری و مجالس وعظ و سخنرانی ویژه بانوان دارد. انشاءالله این سنت حسنه بار دیگر احیا شود)

التماس دعا

 

همچنین ببینید

شهروستا

روستای «بافران» از توابع بخش مرکزی شهرستان نایین در استان اصفهان به شهر تبدیل و به عنوان شهر« بافران» شناخته می‌شود

۲ دیدگاه

  1. سلام.ان شاالله که این سنت حسنه دوباره فرهنگ سازی شود

  2. جانا سخن از زبان ما میگویی
    اما این تصویر هیچ ربطی به عزاداری بانوان در زمان قاجار در ایران که نشان دهنده قدمت عزاداری و مجالس وعظ و سخنرانی ویژه بانوان باشد ندارد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.