معماری

طنین نوای همایش شیرخوارگان حسینی در بافران نواخته شد

همایش شیرخوارگان حسینی به یاد حضرت علی‎‏اصغر(ع)، شیرخواره اباعبدالله‌الحسین(ع)، در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور در مجتمع بقیه الله شهربافران برگزار شد.

IMG_5952 (Копировать)

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای حبیبی در این مراسم در باره فلسفه قیام امام حسین (ع) سخنرانی کرد و محمدرضا ابراهیمی از یزد نیز به مدیحه سرایی پرداخت.همایش شیرخوارگان حسینی هر سال و در اولین جمعه ماه محرم، به همت مجمع جهانی بزرگداشت حضرت علی اصغر(ع) با هدف تعظیم شعایر حسینی و تربیت نسل انقلابی و مکتبی کودکان مسلمان با حضور مادران آنها برگزار می شود.

IMG_6119 (Копировать)

این مراسم از جمله برنامه‌های بزرگداشت روز جهانی حضرت علی اصغر (ع)، است. ماهیت این حرکت واقع‌گویی حادثه عاشوراست، آن هم با نقطه عطف و محوریت شهادت حضرت علی اصغر (ع)؛ در این مراسم قصه یک اتفاق بزرگ که در ۱۰۰۰ سال پیش اتفاق افتاده است برای مردم با حضور مادران و نوزادان با زبان احساس و عاطفه بازگو شد.

IMG_5984 (Копировать)

IMG_5982 (Копировать)

گریه های مادران سوگوار و بی تابی نوزادان در زمان اجرای مراسم، لحظه عطش علی اصغر(ع)، بی تابی مادرش و درخواست آب از سوی سیدالشهدا (ع) برای طفل شیرخوارش را به یاد آورده، لحظاتی که دل هر بیننده ای را به درد می آورد.در همایش شیرخوارگان حسینی تنها مادران و کودکان شیرخوار، مهمان خیمه امام حسین (ع) نبودند، بسیاری از حاجت مندان نیز به این جمع آسمانی ملحق شده بودند تا شاید به حرمت این همه معصومیت، مشمول نگاه و الطاف الهی شوند.

IMG_6106 (Копировать)

در این مراسم معنوی مادران عزادار با بستن سربندها و پیشانی بندهای سبز منقش به نام حضرت علی اصغر (ع) به سر و پیشانی شیرخوارگان خود با خواندن لالایی در غم حضرت رباب(س) با آن بانوی بزرگوار همدردی می‌کنند.IMG_6127 (Копировать)

مادران در این مراسم  علی اصغر های خود را با خطبه ای که توسط حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای حبیبی قرائت شد نذر شش ماهه کربلا   و حضرت صاحب الزمان (عج) کردند .

IMG_6096 (Копировать)

IMG_6112 (Копировать)

IMG_6108 (Копировать)

IMG_6092 (Копировать)

IMG_5999 (Копировать)

IMG_6002 (Копировать)

IMG_5987 (Копировать)

IMG_6007 (Копировать)

IMG_6068 (Копировать)

IMG_5949 (Копировать)

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

۲ دیدگاه

  1. سلام وتشکر.ای کاش میشد از برخی مراسمات مثل این مراسم یه کیلیپ کوتاه هم قرار میدادید.

  2. سلام وخسته نباشیدخدمت شما تصاویربسیارزیبایی بوبه خصوص بچه های شیرخواره خیلی ذوق کردم وقتی تصاویربچه های شیرخواره رادیدم ازتون مچکرم اجرتون باعلی اصغرشش ماهه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.