معماری

حاج آقا حبیبی: انقلابی که امام حسین (ع) رقم زد رنگ و بوی خدایی دارد

در شب دوم ماه محرم الحرام حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حبیبی مطالبی پیرامون قیام وانقلاب حضرت امام حسین (ع) برای عزاداران بیان کرد و فرمود  : قیام عاشورا، درس دین باوری، ایثار، شجاعت، شهامت، جهاد در راه خدا، امر به معروف و نهی از منکر و روحیه ستیزه جویی و جسارت در مقابل حکام جور را در مسلمانان ایجاد کرده است .

امام حسین(ع) در مقطعی از زمان قرار گرفته بود که فردی ستمگر و ظالم سرنوشت و تقدیرات جامعه اسلامی را در سلطه و اختیار خود گرفته، خویش را حاکم و خلیفه مسلمین می­خواند و بر اساس خواسته­های نفسانی و شهوانی خود، بدون توجه به اصول و قوانین شرعی و سیره نبوی فرمانروای می­کرد و بدعت­های زیادی را بوجود آورده بود.او در صدد بود با بیعت گرفتن ار امام حسین(ع) به رفتارهای غیر اسلامی و انسانی خویش مشروعیت بخشیده وخود را قانونی جلوه دهد و پایه­های حکومت ستم و بیداد خود را مستحکم کند، ولی فرزند زهرا(س) وقتی­که دید دین خدا و شریعت اسلام تحریف می­شود و حقوق مردم تضیع می­گردد احساس مسؤولیت نمود و بر خویشتن لازم دید که در برابر چنین فردی به پا خیزد، از دین و حقوق مردم دفاع کند ولو خود و یارانش به شهادت رسیده و خاندانش اسیر شوند.

امام حسین ع با نهضت عاشورا، الگویی از انقلاب و راهکار مؤثر و کار آمد برای مبارزه علیه حاکمان ستمگر و خودکامه به جهانیان ارایه داد. هرزمان مسلمانان گرفتار حاکمان ستمگر شدند در مبارزه با آنان قیام و انقلاب امام حسین(ع) را الگو قرار داده و با الهام از عاشورای حسینی به پاخواسته و مقاومت نموده اند، بر حاکمان ستم پیروز گشته و سرنوشت شان را تغییر داده اند. ولی اگر از مبارزه و مرگ ترسیدند و یا راه سازش و تسلیم با ستمگران را اختیار کردند گرفتار ذلت و خواری شدند.IMG_5913 (Копировать)

حاج آقا حبیبی در ادامه سخنرانی  با اشاره به اهمیت و ارزش بنیان خانواده، گفت: خانواده نخستین و پایدار ترین نهاد انسانی و سنگ بنای جامعه است و این بنیاد معنوی بالا ترین سرمایه اجتماعی است.

حجت الاسلام حبیبی با اشاره به روایاتی از پیامبر گرامی اسلام (ص)، افزود: براساس فرمایش پیامبر اکرم (ص) هیچ فایده ای بعد از نعمت اسلام برتر و مفیدتر از این برای مرد مسلمان نیست که او همسری داشته باشد که هر وقت به او نگاه کند مسرور و شاداب گردد و هنگامی که به او دستور بدهد اطاعت نماید، و هر وقتی که از نزد او برود، حافظ جان خود و مال همسرش باشد.

 وی با بیان نقش خانواده در پیشبرد اهداف اجتماعی، افزود: خانواده اولین مکان برای رشد و بالندگی انسان است و زمینه ساز تکامل بشر است و از آنجایی که افراد رشد یافته در خانواده ها در مجموع اعضای جوامع را تشکیل می دهند، بنابراین جامعه ای سالم خواهد بود که خانواده های سالمی داشته باشد.
IMG_5912 (Копировать)
 وی با تبیین ارتباط نزدیک خانواده و رشد جامعه، گفت: سلامت ، نابودی و فساد جامعه انسانی در گرو سلامت و یا فساد خانواده است و خانواده هایی که کارکرد های صحیح خود را در جامعه داشته باشند جامعه سالمی را خواهند ساخت.
حجت الاسلام حبیبی  در پایان با بیان مهم ترین عوامل تشکیل خانواده سالم و دینی، افزود: الگو گیری از زندگانی معصومین(ع)، صداقت و یک رنگی، ساده زیستی، احترام متقابل به هم دیگر و توجه به نیازهای افراد از مهم ترین عوامل تشکیل دهنده خانواده سالم هستند که لازم است به این اصول توجه شود.
بعد از سخنرانی  ذاکر اهل بیت عصمت وطهارت حسین عرب بافرانی  در مدح امام حسین (ع) مداحی نمود ند .

 

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.