معماری

مراسم عزاداری شب اول محرم در بافران +تصاویر

مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) در شب اول محرم، همزمان با سراسر ایران اسلامی در شهر بافران برگزار شد.

در آستانه فرارسیدن ماه عزای حضرت سیدالشهدا(ع)، مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) در شب اول محرم، در حسینیه شهر بافران برگزار شد.

این مراسم  با سخنرانی حجت الاسلام حبیبی و مداحی آقایان زمانزاده ،جامجو  و علی پوربافرانی  برگزار شد.

در این مراسم حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حبیبی از اعمال و فضایل شب  و روز اول محرم مطالبی ایراد نمود و گفت : شب اوّل  براى این شب چند نماز ذکر فرموده :اوّل : صد رکعت در هر رکعت حمد و توحید بخواند .دوّم : دو رکعت در رکعت اوّل حمد و انعام و در دوّم حمد و یَّس .سوّم : دو رکعت در هر رکعت حمد و یازده قُل هُوَاللّهُ اَحَدٌ در روایت است از حضرت رسول صَلَّى اللَّهِ عَلِیهِ وَاله که هر که در این شب این دو رکعت نماز را بجا آورد و صبحش را که اوّل سال است روزه بدارد مثل کسى است که تمام سال را مُداومت به خیر کرده و در آن سال محفوظ باشد و اگر بمیرد به بهشت برود .

IMG_5844 (Копировать)حاج آقا حبیبی با اشاره به اینکه عبادت بدون عبودیت نیست فرمود : هدف مؤمنینِ با بصیرت، عبودیت است نه عبادت کردن، زیرا که عبادت بدون بندگی بی‌ارزش می‌باشد.

وی اظهار کرد : عمل بدون اعتقاد باعث تکبر و عُجب می‌شود و آن دو سر منشأ انحرافات می‌باشد،عبادتی که برخواسه از عبودیت و اعتقاد است ارزش دارد زیرا که هدف مؤمن عبودیت است نه عبادت کردن.

امام جماعت مسجد جامع شهر بافران افزود : حضرت امام حسین (ع) سه چیز را باعث نادانی و حماقت می داند و آن پرخوابی ، پرگویی و پر خوری می باشد .

ایشان در ادامه بر اهمیت شب زنده داری در ماه محرم افزود : حضرت رسول اکرم (ص) در مورد شب زنده داری تأکید و تشویق فراوانی کرده و تبیین کرده است که فضیلت آن بسیار بزرگ و عظیم است و هر کس آن را رعایت و اجرا کند، دارای مقامی عالی و مرتبه ای بلند خواهد بود. چنانکه در حدیثی بسیار پرمحتوا که ابوامامه از آن حضرت روایت می کند می فرماید: (علیکم بقیام اللّیل فانّه من دأب الصّالحین قبلکم) شب زنده داری را بر خود لازم گیرید، چون شیوه ی نیکان پیش از شما بوده است.

IMG_5828 (Копировать)

IMG_5829 (Копировать)

 IMG_5831 (Копировать)IMG_5835 (Копировать)IMG_5833 (Копировать) IMG_5834 (Копировать)IMG_5845 (Копировать)IMG_5839 (Копировать)

IMG_5838 (Копировать)

 

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.