معماری

آیین سنتی استقبال از محرم در شهربافران

امشب مردم بافران  با شیوه کوچه گردی و خبر رسانی در مورد محرم هم ولایتی‌های خود  را خبر کردند . به گزارش خبرنگار سیمای بافران ، مردم ولایت مدار و شهید پرور بافران امشب از ماه محرم استقبال کردند .

این مراسم  از حسینه شهربافران آغاز و به سمت آستان مقدس و متبرکه قدمگاه حضرت امام رضا (ع) ادامه داشت .

دراین مراسم حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حبیبی در سخنرانی خود ضمن عرض خیر مقدم به عزاداران و عاشقان آقا ابا عبدالحسین (ع) و تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و صفر  نکاتی پیرامون هیئت های مذهبی و حفظ حرمت ماه محرم در قدمگاه حضرت امام رضا (ع) سخنانی ایراد نمود .

IMG_5652 (Копировать)

ایشان فرمودند : حضرت عباس (ع) در واقعه عاشورا سه درس خیلی مهم برای  ما  بجای گذاشت و آن حفظ دین ، ادب و عبادت بود

حاج آقا حبیبی گفت :  رعایت اخلاق، ادب و کرامت انسانی یکی از ابعاد بسیار مهم در زندگی انسان است که پذیرش عذر دیگران،رعایت ادب به ساحت بزرگان ونیکی به دیگران از مهمترین جلوه های اخلاقی ماه محرم و کربلا است.

وی در ادامه افزود : برای حفظ دین الهی در زمین علاوه بر امر به معروف و نهی منکر و کمک مالی برای بقای دین مسلمین باید از کمک‌های جانی خود دریغ نکنند؛ همانند مسلمانان صدر اسلام که از طریق فداکاری این رویه را پیش بردند و در امتداد راه آنان شهدای هشت سال دفاع مقدس و امروزه نیز با شهادت سردارانی چون سردار بزرگوار حسین همدانی توانسته‎ایم حافظ دین الهی باشیم.

حبیبی عنوان کرد :محرم و عاشورا سنگر دفاع از عفاف، پاک دامنی، اسلام، دین و شرف است و این محرم عامل پیروزی خون بر شمشیر شده است.

وی تصریح کرد: در محرم و صفر برنامه ها باید آموزنده باشد و همۀ مردم اعم از عزاداران، مداحان و مسئولان هیئت ها باید به درست اجرا شدن برنامه ها در جهت آموزندگی توجه داشته باشند و اگر در گوشه و کنار کسی کارهای خلاف انجام می دهد نباید اجازه دهیم که در احاد ملت به اسم اسلام منعکس شود.IMG_5681 (Копировать)

پس از سخنرانی امام جماعت مسجد جامع بافران ، کربلایی میثم برومندشروع به مدیحه سرایی و شرح حالی از ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین نمود.

IMG_5609 (Копировать)

IMG_5630 (Копировать)

IMG_5627 (Копировать)

 

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.