معماری

عطر روحنواز محرم در فضای بافران پیچید

همزمان با عزاداری سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)  عطر روحنواز محرم در فضای بافران پیچید
دهه پایانی ماه قمری ذی الحجه از گذشته های دور برای مردم مومن  بافران به خاطر آنکه از در پیش بودن آغاز عزاداری های محرم و صفر در این دیار خبر می دهد دارای اهمیت خاص است.محرم و صفر دو ماه پرفیض در تقویم مناسبت ها هستند که عاشقان اهل بیت (ع) و رهروان فرهنگ عاشورا در شهر حسینی بافران در طول سال برای رسیدن آنها روزشماری می نمایند.
به گزارش خبرنگار سیمای بافران صرف نظر از جلوه های ظاهری عزاداری های محرم و صفر یک حس خفته غریب آرام آرام در پایان روزهای ماه ذی الحجه در روان ساکنان بافران بیدار می شود و همچنانکه به دهه اول محرم می رسیم شدت یافته و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج می رسد.
 مردم ولایتمدار شهر بافران روز جمعه با غبارویی مسجد حسینیه و آستان مقدس و متبرکه قدمگاه امام رضا(ع)  به میزبانی این دو ماه پربرکت رفتند . این مراسم که در ساعات اولیه صبح با دعای پرفیض ندبه آغاز شد مردم شهید پرور بافران شروع به غبارویی مسجد حسینیه نمودند.
عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین از کودک و نوجوان گرفته  تا جوانان و بزرگسال همه آمده بودند تا  با وحدت، یکپارچگی و نیت خالصانه مسجد حسینیه و آستان مقدس و متبرکه قدمگاه امام رضا (ع) که از قدیم الایام دو میراث گرانبها و ارزشمند در دیار دارالشهدا  میباشد برای میزبانی عزاداران آماده کنند که جادارد از همه این عزیزان تقدیر و تشکر  نماییم . اجرتان با آقا اباعبدالله
الحسین
IMG_20151009_111003 (Копировать)IMG_5463 (Копировать)IMG_20151009_110959 (Копировать)
IMG_5429 (Копировать)

IMG_5460 (Копировать)

IMG_5457 (Копировать)

IMG_5446 (Копировать)

IMG_5444 (Копировать)

IMG_5433 (Копировать)

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

یک دیدگاه

  1. خسته نباشید… اجرتون بااقاامام حسین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.