معماری

مراسم بزرگداشت جان باختگان حادثه منا در بافران برگزار شد

مراسم بزرگداشت فاجعه خونبار منا  با حضور مردم مسلمان و  ولایتمدار بافران در مسجد جامع بافران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیمای بافران ،  حجت‌الاسلام حبیبی در این مراسم با تسلیت این مصیبت بزرگ به امت اسلام و خانواده‌های معظم حادثه دیدگان، فاجعه عظیم و غم بار منا را بی‌تدبیری رژیم آل‌سعود عنوان کرد.

IMG_5381 (Копировать)حاج آقا حبیبی  با اشاره به آیه ۲۱۷ سوره بقره گفت: دشمنان به دنبال این هستند تا شما را از دینتان باز دارند و هر که در کفر بمیرید اعمال نیکش از بین می رود.

امام جماعت مسجد جامع بافران با بیان اینکه در گذشته امت اسلام، آل‌سعود را به‌عنوان خادم‌الحرمین می‌شناختند گفت: حادثه خونبار حجاج امسال در منا،جایگاه آل‌سعود را بیشتر، برای امت اسلام و کشورهای اسلامی آشکار ساخت.

وی با تاکید بر اینکه قران جایگاه حج را به خوبی بیان کرده و حج جایگاه ابراهیم خلیل‌الله و ۱۲۴ هزار هزار پیامبر است که خمیرمایه آن از ناحیه انبیا و شخصیت‌های عالم اسلام پایه‌ریزی شده، افزود:حج جایگاهی نیست که مدیریت آن را به  افراد از خدا بی‌خبر سپرد.

حبیبی افزود: آل سعود در این مدت تمام تلاش‌های خود را درعراق، سوریه و  یمن به کار گرفته‌اند اما همه این کشتارها و جنایت‌های آنها با سقوط آنها به پایان می‌رسد و امت اسلام نفس راحتی می‌کشند.

ایشان با  انتقاد از برخی کشورهای اسلامی به سبب فتنه‌انگیزی در جهان اسلام گفت: بحران اخیر مهاجران که اینک دامن اروپایی‌ها و غرب را گرفته است، حاصل کمک غربی‌ها به تروریست‌هاست.

IMG_5391 (Копировать)بعد از سخنرانی حاج آقا حبیبی ، مداح اهل بیت عصمت و طهارت کربلایی میثم برومند به مدیحه سرایی فاجعه منا پرداخت و مردم ولایتمدار بافران با خانواده های جانباختگان منا احساس همدردی نمودند.

 

 

 

IMG_5342 (Копировать)

IMG_5401 (Копировать)

IMG_5395 (Копировать)

IMG_5362 (Копировать)

IMG_5349 (Копировать)

 

همچنین ببینید

سلام

پاییز ۸۴ اولین روزهایی بود که سایت بافران در قالب وبلاگ کلید خورد. در آن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.