معماری

بیاتی : ازهمه هنرمندان صنایع دستی بافران تا حد توان حمایت خواهیم کرد + گزارش تصویری

مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه صنایع دستی در بافران برگزار شد : 

مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه آثار برگزیده هنرها و صنایع دستی با عنوان “بانوی آفتاب ” روز یک شنبه  ۸ شهریور  با حضور جمعی از مسئولین شهرستان نایین و بافران در مجتمع بقیه الله بافران برگزار شد.

این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام ا… مجید  آغاز  و در ادامه امام جماعت شهر بافران با تاکید بر ساماندهی و توسعه صنایع دستی خطاب به مسئولین گفت : متاسفانه در جامعه امروزی با توجه به  کمبود مطالب نظری ، اعتبارات و اختیارات لازم ، همکاری و کمک سایر نهادها جهت رفع این مشکلات خیلی مهم و ضروریست چرا که کمک های مالی در این زمینه کمک به اشتغال جوانان است .

حاج آقا حبیبی که هدف ازبرگزاری این مراسم را  ایجاد شور و نشاط در بانوان و همچنین  توسعه کارآفرینی عنوان نمود مشکلات بخش صنایع دستی به این جهت نیست که هنرمندان فعالیت زیادی ندارند و یا کم تلاش می کنند،برگزاری نمایشگاههایی چون بانوی آفتاب نشانگر فعالیت قابل توجه آنان است،آن چه باید مورد توجه قرار گیرد مباحث نظری و تئوری است.

در ادامه این مراسم مشاور محترم فرمانداری در امور بانوان ضمن عذر خواهی بابت عدم حضور فرماندار در مراسم ، ضمن قدردانی از زحمات بانوان هنرمندبافران و دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه بانوی آفتاب اشاره کرد : آنچه که دولت میتواند امکانات و تسهیلات را جهت صنایع دستی ارائه دهد بیشتر در قالب شرکت های تعاونی یا کانون های فرهنگی اجتماعی بانوان است  .IMG_4390

سرکار خانم بیاتی در ادامه افزود : آن دسته از بانوانی که علاقه زیادی به هنرهای دستی دارند این فعالیت ها رو بیشتر به سمت ساماندهی شدن سوق دهند تا از تسهیلات ووام های با بهره کم استفاده کنند .

خانم بیاتی در پایان گفت : از همه هنرمندان صنایع دستی تا حد توان حمایت خواهیم کرد 

پس از سخنرانی خانم بیاتی ، آقای خلیلیان ریاست محترم اداره کار وتعاون شهرستان نایین  که در این مراسم حضور داشت به اهمیت طرح های خود اشتغالی و هنرهای دستی در جامعه امروزی پرداخت .IMG_4410خلیلیان وجود بحث های نظری را در حوزه صنایع دستی حائز اهمیت دانست و گفت:بحث های تئوری مثل چراغی هستند که محیط را روشن می کنند،بدون مباحث نظری در تاریکی حرکت خواهیم کرد.

آقای عربیان ریاست محترم اداره تعزیرات شهرستان نایین در این مراسم فرمودند : اداره تعزیرات آماده همکاری و حمایت از  هنرمندان صنایع دستی در حیطه کاری و در حد توان می باشد .

IMG_4406IMG_4417

ریاست محترم شورای اسلامی شهر بافران ضمن بزرگداشت هفته دولت و گرامبداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر طی سخنانی از همه کسانی که در برگزاری مراسم اختتامیه شرکت و زحمت کشیدند تجلیل و تشکر نمودند.

و در پایان از دست اندرکاران نمایشگاه علی الخصوص خبرنگار شهرستان نایین جناب آقای فرزانیان تجلیل و تقدیر شد.

 

از حاشیه جالب اختتامیه این بود که پایگاه بسیج خواهران ام البنین (س) بافران  از هنرمندانی که با حضورشان در نمایشگاه بافران  طی سال گذشته وامسال با همکاری و حمایت هایشان زینت بخش بانوی آفتاب بودند تقدیر وتشکر نشد و لذا بر خود واجب می دانیم از طرف جامعه مجازی بافرانیان از هنرمندان سرکار خانم ثقفی و فاطمی همچنین هنرمند  آقای نظری  تقدیر و تشکر کنیم . امید است در سال های آینده بتوانیم باز هم از ایشان استفاده کنیم . 

photo_2015-08-30_22-47-13photo_2015-08-30_22-47-18photo_2015-08-30_22-46-59photo_2015-08-30_22-47-28photo_2015-08-30_22-47-08photo_2015-08-30_22-48-34

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

۵ دیدگاه

  1. سلام …اداره تعزیرات تاجایی که به قوانین و مقررات مربوط به تشکیل ووظایفش رجوع کردیم ارتباطی با همکاری باقالیبافان ندارد%%%%

  2. سلام از گزارش تصویری شما سپاسگذارم آقای حمیدرضا پوربافرانی . اگه میشه و امکانش هست گزارش های ویدویی هم در سایت بزارید مثلن عین اخبار باشه تیکه ای فیلم برداری کنید بهتره ما غربت نشینا اگه به عکس ها و گزارش های شما نباشه از بافرون بی خبریم بازم ممنونم . از همه که در سایت زحمت میکشن تشکر می کنم

  3. ای کاش امکان برگزاری دوره هایی در این زمینه در بافران فراهم میشد، کیفیت هر دو نمایشگاه به حدی بالا بود که با همین امکانات در بافران میشود کلاس های صنایع دستی برگزار کرد. اگر فرمانداری یا فنی حرفه ای از این کلاس ها حمایت کنند هم که خیلی خوب میشود. هنرجویان این دوره ها از دانش خود می توانند منبع درآمد داشته باشند و حتی به نمایشگاه های بزرگتر و استانی راه پیدا کرد. تشکر

  4. سلام. پیشنهاد شایسته و قابل بررسی ای هست. حرکت به سمت صنایع دستی درآمدزایی و اشتغال زایی خوبی برای قشر زیادی خواهد داشت.امیدوار هستم که کانون ها و مراکز فرهنگی در بافران پیش قدم شوند.

  5. با سلام، بنده هم موافق ورود جدی به حوزه صنایع دستی در بافران هستم. امکان درآمدزایی خوبی فراهم میشود، که با هزینه کم می توان به بازارهای خوبی رسید. موقعیت ویژه جغرافیایی بافران هم شاید به این مهم کمک کند. تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.