معماری

بازتاب خبری تشییع پیکر حضرت حجت الاسلام حاج میرزا حسن عرب، در رسانه های ایران

بسمه تعالی

مستحضر هستید که هفته گذشته بافران یکی از بزرگترین نعمات خود و یکی از عزیزترین کسانش را از دست داد. مرحوم حجت الاسلام عرب، در سن ۹۶ سالگی دار فانی را وداع گفته و به دیدار معبود خود شتافت و مراسم تشییع ایشان یکی از باشکوه ترین مراسم های تشییع در سطح شهرستان بود که شاید پس از انقلاب کم نظیر بوده باشد.

در همین راستا، رسانه های گوناگون ملی، استانی و شهرستانی به بازتاب این خبر پرداخته اند که برخی از آنها در ذیل مرور می گردد:

 

۱- صدا و سیما:

 

۲- خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)

(( به گزارش ایرنا، مردم قدرشناس شهرهای بافران و نایین، روز سه شنبه پیکر پاک این روحانی انقلابی و مردمی را از میدان خاتم الانبیای بافران به سمت گلزار شهدا تشییع و در جوار شهدای این شهر به خاک سپردند.

حجت الاسلام حاج میرزا حسن عرب فرزند حسین، افزون بر ۵۰ سال امامت جماعت مسجد جامع شهر بافران را برعهده داشت. وی در سال ۱۲۹۸ هجری شمسی در خانواده ای مذهبی در بافران به دنیا آمد و پس از تحصیلات ابتدایی برای تحصیل وارد حوزه علمیه اصفهان شد. وی از پیشگامان انقلاب در شهرستان نایین بود و در راهپیمایی مردم علیه رژیم پهلوی، همیشه در صف اول قرار داشت. حجت الاسلام عرب، در زمان حیات در کنار کار تبلیغی خود، به آهنگری و کشاورزی می پرداخت و از این طریق امرار معاش می کرد.
این عالم پرهیزگار و خدمتگزار، در شب بیست و ششم ماه مبارک رمضان، به علت کهولت سن در سن ۹۶ سالگی به دیار حق شتافت.
شهرستان نایین در شرق اصفهان قرار دارد.

http://www.irna.ir/fa/News/81683314/

 

۳- روزنامه اطلاعات

نایین ـ پیکر حجت‌الاسلام حاج میرزا حسن عرب از علمای مردمی و پیشگامان انقلاب اسلامی در شهرستان نایین استان اصفهان؛ در شهر بافران تشییع شد. به گزارش ایرنا؛ مردم قدرشناس شهرهای بافران و نایین؛ دیروز پیکر پاک این روحانی انقلابی و مردمی را از میدان خاتم‌الانبیا (ص) بافران به سمت گلزار شهدا تشییع و در جوار شهدای این شهر به خاک سپردند. حجت‌الاسلام حاج میرزا حسن عرب فرزند حسین؛ افزون بر ۵۰ سال امامت جماعت مسجد جامع شهر بافران را برعهده داشت. وی در سال ۱۲۹۸ هجری شمسی در خانواده‌ای مذهبی در بافران به دنیا آمد و پس از تحصیلات ابتدایی برای تحصیل وارد حوزه علمیه اصفهان شد.

او از پیشگامان انقلاب در شهرستان نایین بود و در راهپیمایی مردم علیه رژیم پهلوی؛ همیشه در صف اول قرار داشت. حجت‌الاسلام عرب: در زمان حیات در کنار کار تبلیغی خود؛ به آهنگری و کشاورزی می‌پرداخت و از این طریق امرار معاش می‌کرد. این عالم پرهیزکار و خدمتگزار؛ شب بیست و ششم ماه مبارک رمضان؛ به علت کهولت سن در سن ۹۶ سالگی به دیار حق شتافت.

http://www.ettelaat.com/etiran/?p=133762

 

۴- خبرگزاری شرق اصفهان:

به گزارش خبرنگار اینا، پیکر پاک این روحانی انقلابی و مردمی عصر دیروز بر دوش مردم روزه دار و ولایتمدار شهر بافران از میدان خاتم الانبیای شهر بافران به سمت گلزار شهدای این شهر تشییع و در جوار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.

حجت الاسلام حاج میرزا حسن عرب فرزند حسین، افزون بر ۵۰ سال امامت جماعت مسجد جامع شهر بافران را برعهده داشت. وی درسال۱۲۹۸هجری شمسی در خانواده ای مذهبی در بافران به دنیا آمد و پس از تحصیلات ابتدایی برای تحصیل وارد حوزه علمیه اصفهان شد.

ایشان از پیشگامان انقلاب در شهرستان نایین بوده و در صفوف راهپیمایی های آن زمان، همیشه در صف اول قرار داشته اند.
حجت الاسلام عرب، در زمان حیات در کنارکار تبلیغی خود، به آهنگری و کشاورزی می پرداخت.

ایشان چهار فرزند، دو پسر و دو دختر دارند که داماد ایشان حجت الاسلام اسلامی، ازشاگردان برجسته آیت الله جوادی آملی هستند. ایشان الگوی عملی زهد وتقوا، و راهنمایی دلسوز برای امور مذهبی مردم شهر بافران بوده اند.

این عالم پرهیزگار و خدمتگزار در شب بیست و ششم ماه مبارک رمضان، به علت کهولت سن در سن ۹۶سالگی به دیار حق شتافت و تشییع پیکرش با حضور پرشور مردم شهرهای نایین و بافران برگزار و پس از اقامه نماز توسط حجت الاسلام و المسلمین سجادی، امام جمعه نایین در آرامستان شهر بافران و در کنار گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد

http://isfahaneast.com/newsF-6403.html

 

 

سایت بافران، بار دیگر این غم بزرگ را به تمام مردم بافران و نایین، بینندگان سایت و  همچنین خانواده آن مرحوم تسلیت گفته و از خداوند منان برای ایشان طلب مغفرت دارد.

همچنین ببینید

شهروستا

روستای «بافران» از توابع بخش مرکزی شهرستان نایین در استان اصفهان به شهر تبدیل و به عنوان شهر« بافران» شناخته می‌شود

یک دیدگاه

  1. حمیدرضا پوربافرانی

    بابت اطلاع رسانی ممنونم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.