معماری

به بهانه نهم اردیبهشت روز شوراها

روز نهم اریبهشت که به نام شوراها نام گذاری شده است را گرامی می داریم وفرصت را مغتنم می شماریم تا به عزیزان شورا به این بهانه خسته نباشیدی گفته باشیم.

شوراهای محلی بهترین عرصه خدمتگزاری صادقانه برای کسانی است که خدمت بدون نام ونان رابرای خود از خداوند خواسته اند.

واگر اعضای شوراهابتوانند به وظایف شورایی خود انگونه که باید، عمل کنند در حقیقت توشه خوبی را می توانند برای اخرت خود رقم بزنند.

البته شوراها اگر چه بستر مناسبی برای خدمت خالصانه است،اما ناگفته پیداست که اگر مراقبت ومواظبت اعضا نباشد،نتیجه معکوس خواهد داشت.

چرا که افت های بزرگی این مجموعه مقدس را تهدید می کند افتهایی مانند نداشتن روحیه مشورت پذیری وتکیه به اختلافات،سیاست بازی وعوام فریبی،اختلافات درونی اعضا،می توانند اعضا را از رسیدن به مقصد اصلی دور کند.

به هر حال شوراها در نظام جمهوری اسلامی ایران پارلمان های کوچک محلی هستند که نقش تعیین کننده ای در شهرها وروستاها دارندکه علاوه بر وظایف مستقل ونظارتی تعریف شده ای که دارند می توانند بازوی توانمندبرای مسئولین باشند.

ونیز برکسی پوشیده نیست که شوراهافقط شورای شهرداری نیستند که به انتخاب یک شهردار اکتفا کنندوتمام توان وتوجه خود را متوجه شهرداری کنند.بلکه جدای از وظایف قانونی خود که تصریح شده است به تمام مسائل اجتماعی، شهر باید اشراف کامل داشته ونسبت به مسئولین مربوطه نقش مشاوران امین را داشته باشند.

البته فلسفه تشکیل شورا ریشه های قرانی دارد مانند ایه ۳۸ سوره شوری(وامرهم شوری بینهم)ویا ایه ۲سوره ال عمران (وشاورهم فی الا مر فاذا عزمت فتوکل علی الله ان الله یحب المتوکلین)ای پیامبر در کارها مشورت کن وانگاه که تصمیم گرفتی بر خدا توکل کن.

روایات زیادی هم داریم درباب مشورت مانند،روایت معروف امام حسن (ماتشاور قوم الا هدو الی رشدهم)هیچ قومی با یکدی گر مشورت نکردندمگر انکه به راه پیشرفت خود رهنمون شدند.

ما هم روز شوراها را بهانه قرار می دهیم وبه اعضای شورای بافران که معتقدیم شورای نمونه ای در سطح شهرستان است تبریک می گوییم ودر جوار کریمه اهل بیت (ع) دعاگویتان هستیم.

همچنین ببینید

شهروستا

روستای «بافران» از توابع بخش مرکزی شهرستان نایین در استان اصفهان به شهر تبدیل و به عنوان شهر« بافران» شناخته می‌شود

یک دیدگاه

  1. با عرض سلام و خداقوت خدمت شهردار محترم، ریاست محترم شورا و اعضای خدوم شورای اسلامی شهر بافران. جزاکم الله خیر الجزاء

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.