معماری

افتتاح صندوق قرض الحسنه بافران

همزمان با ششمین روز از سال ۱۳۹۴ واحد قرض الحسنه انجمن خیریه فاطمه الزهرا (س) در محل مسجد جامع بافران با حضور نمازگزاران و حجت الاسلام حاج شیخ میرزا حسن عرب بافرانی به صورت رسمی افتتاح گردید.

به گزارش نسیم بافران، به منظور تحقق اهداف و براساس اساسنامه در موضوع اعطای وام قرض­الحسنه ، به منظور کمک به معضلات مستمندان ضمن افتتاح حساب قرض­الحسنه  به نام انجمن خیریه در بانک قرض­الحسنه مهر ایران شعبه نایین، فعالیت خود را به شرح ذیل در دو قسمت افتتاح حساب و اعطای وام عملیاتی می­نماید:

۱- افتتاح حساب

انجمن خیریه به منظور تآمین منابع مالی قرض­الحسنه اقدام به جذب کمک­های مردمی(مبالغی که به صورت قرض­الحسنه نزد انجمن خیریه به امانت سپرده می­شود.) نموده و به همین جهت دفتری در محل شهر بافران و در مکانی که انجمن تعیین می­نماید به عنوان واحد قرض­الحسنه انجمن دایر و در محدوده و ساعت زمانی مشخص در هرهفته اقدام به دریافت وجوه مردمی در قبال ارائه دفترچه پس­انداز قرض­الحسنه می­نماید. سپس مبالغ اخذ­شده به حساب فوق­الذکر در بانک قرض­الحسنه واریز و از معدل حساب مطابق با قرارداد منعقده، وام به افراد معرفی­­شده از طرف انجمن پرداخت می­شود. نحوه دریافت وجه و ارائه دفترچه نیز به دو صورت پرداخت نقدی و یا پرداخت از طریق کارت­خوان انجام­ می­گردد.

پرداخت نقدی: در پرداخت نقدی به محض دریافت پول دفترچه مربوطه تحویل آورنده وجه می­گردد.

پرداخت از طریق کارت­خوان: در پرداخت از طریق کارت­خوان نیز یک نسخه از سند پرداختی ضمیمه کارت موجود در واحد قرض­الحسنه و نسخه بعدی همراه با دفترچه، تحویل آورنده وجه می­گردد.

نحوه برداشت: به منظور بهره­برداری از مزایای قرض­الحسنه پس از مدت  ماه صاحب حساب حق برداشت تمام و یا قسمتی از وجه را دارد که در این صورت وجه موردنظر به صورت نقدی و یا از طریق چک تحویل صاحب حساب گردیده و بر اساس میزان پول پرداخت شده توسط انجمن، در دفترچه ثبت و چنانچه کل مبلغ دریافت شود؛ دفترچه باطل و در سوابق واحد نگه­داری می­شود.

تبصره۱: افرادی که حساب قرض­الحسنه ویژه افتتاح نمایند؛ امکان معرفی حداکثر   نفر را برای دریافت وام خواهند داشت. میزان سپرده قرض­الحسنه ویژه حداقل معادل پنجاه میلیون ریال در زمان افتتاح حساب یا معدل زمانی ۴ماهه حداقل یک میلیون تومان خواهد بود.

تبصره۲: حداقل موجودی برای افتتاح حساب یکصدهزارریال می­باشد که این میزان برای افرادی که قرار است از مزایای قرض­الحسنه بهره­مند شوند الزامی می­باشد.

تبصره۳: کارگزارانی که در پرداخت و سایر امور وام قرض­الحسنه همکاری می­نمایند، به صورت افتخاری و در راستای رضای خدا فعالیت می­کنند.

تبصره۴: انجمن در جریان فعالیت،مجاز است تغییرات برای اساسنامه به عمل آورد.

۲- اعطای وام:

با عنایت به تصمیم انجمن و بر اساس قرارداد منعقده با بانک قرض­الحسنه مهر ایران(شعبه نایین) به کلیه افرادی که از طریق انجمن معرفی می­گردند، وام قرض­الحسنه با کارمزد ۴% پرداخت خواهد شد. کلیه خدمات مرتبط با اعطای وام، ضامن، دریافت اقساط و… از طریق بانک ارائه می­گردد و انجمن در این خصوص مسئولیتی ندارد.

انواع وام پرداختی

با هدف کمک به تحصیل، درمان، تهیه جهیزیه و به شرط موجودی و معدل و شرایط انجمن، وام­های پرداختی به شرح ذیل در اختیاز متقاضیان واجد شرایط  قرار خواهد گرفت:

۱-      وام قرض­الحسنه ضروری

۲-      وام قرض­الحسنه ازدواج

وام قرض­الحسنه ضروری: پرداخت و چگونگی استحقاق متقاضی وام قرض­الحسنه ضروری بنا بر تشخیص انجمن خواهد بود که پس از تکمیل فرم توسط متقاضی و بررسی هیآت تحقیق انجمن از طریق معرفی به بانک قرض­الحسنه انجام خواهد شد. تحویل مدارک مرتبط ، درهنگام ارائه تقاضا الزامی می­باشد.

وام قرض­الحسنه ازدواج: با توجه به تصمیم انجمن از عید فطر سال ۹۳ به هریک از زوجین که تاریخ ازدواج آن­ها بعد از عیدفطر ثبت گردیده، به طور جداگانه حداکثر مبلغ ۵ میلیون ریال وام قرض­الحسنه از طریق معرفی انجمن به بانک قرض­الحسنه پرداخت می­شود.

تذکرات لازم:

۱-      اولویت در پرداخت وام ازدواج بر اساس تاریخ ثبت ازدواج در دفترخانه تعیین می­شود.

۲-      نمازگزاران مسجد در شرایط مساوی در اولویت می­باشند.

۳-      حداکثر تعداد اقساط وام­ها از طریق بانک ۱۲ قسط خواهد بود.

۴-      ارائه سفته و ضامن معتبر به بانک مذکور توسط متقاضی انجام خواهد شد.

۵-      بانک عامل طبق ضوابط مربوطه بانک در امر دریافت اقساط وام، عمل می­نماید تا در گردش وام خللی به وجود نیاید.

۶-      وام­گیرندگان در صورت سهل­انگاری در پرداخت وام خود تا مدتی از اخذ وام مجدد محروم خواهند شد.

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

۱۴ دیدگاه

 1. غضنفر بجنب وام ازدواجت هم که جور شد

 2. با سلام
  با توجه به اینکه از نظر تشکیلاتی مستقل نیست اشکالات فراوانی بر آن وارد می باشد اما برای گام اول و موقت خوب است و جای تشکر دارد. البته در صورت وارد نشدن در مسایل سیاسی شهر

 3. لطفا اسامی هیات امنا ودست اندرکاران را شفاف بنویسید

 4. عباسعلی پوربافرانی

  با سلام و احترام خدمت آقا رضا و خوانندگان ارجمند
  هیات امنای قرض الحسنه همان اعضای هیات مدیره و امنای انجمن خیریه فاطمه الزهرا (س) می باشند

 5. سلام رفیق … می شد این جمله مشهورتان که همه چیز را سیاسی می کنید را ننویسید … گرهی از مشکلات مردم باز بشه

 6. انشاالله خیر است اما مبلغ وام ازدواج کم است

 7. چون شما بیشتر بدنبال مسایل سیاسی هستید نه حل مشکلات
  زمانی که از امکانات سوء استفاده شود و باعث منت باشد هیچ ارزشی ندارد بنده این جرات را دارم با نام خودم نظراتم را بگذارم و مانند شما هر روز نامی برای خودم برنمی گززینم قابل توجچه مدیر سایت از نظرات این گونه افراد فرصت طلب خودداری فرمایید
  در خصوص ایرادات اساسی بر اساس تشکیل صندوق به این شکل به عنوان یک کارشناس در خدمت شما هستم .

  • سلام برادر و تشکر بابت نظراتتان
   نظراتی که فاقد نام نویسنده باشند اصلاحات و سانسور زیادی اعمال می شود در حالیکه بر روی نظرات دارای نام نویسنده صرفا درخصوص توهین و عدم رعایت شئونات قانونی و شرعی اصلاح می گردد.
   ارادتمندم

   • با سلام و خسته نباشید

    محمدرضای عزیز در کجای جمله که نوشته بودم جملات کلیشه ای توهین شده بود که شما آن را ویرایش فرمودید و مگر غیر از این نوشته بودم که همه چیز را سیاسی می کنید را ننویسید تا گرهی از مشکلات مردم باز بشه
    و خود آقای ارشادی هم فرموده اند برای گام اول و موقت خوب است و جای تشکر دارد.
    البته در صورت وارد نشدن در مسایل سیاسی شهر
    ما هم همین را گفتیم و به قسمت دوم نوشته ایشان خرده گرفتم
    و الا نفس عمل خوب است و من به شخصه با مسایل سیاسی و حل مشکلات و سوء استفاده و منت و ارزش آن کاری نداریم و چنانچه توهین باشد نویسنده و کاشناس محترم در آخرت جوابگوی بانیان این امر خیر باشند و الا قصد من توهین نبوده و نیست
    اجرکم عندالله

    • سلام مجدد و تشکر بابت حضور و ارائه نظراتتان
     عرض کردم، در مواردی که خوانندگان عزیز نام خود را قید کنند صرفا اگر توهین یا موارد خلاف قانون باشد ویرایش می گردند
     در مواردی که به هر دلیل، صلاح می دانید نام خود را ذکر نفرمایید، سانسور اندکی بیشتر اعمال می شود
     حقیر بسیار پوزش می طلبم و خدا شاهد است اگر اختیار کامل داشتم این سانسور نیز تا حد زیادی کم می شود ولیکن موارد زیادی در این امر دخیل هستند
     اگر احیانا نیاز دیدید کامنتی منتشر شود که سانسور کمی اعمال گردد، نام حقیقی را بیان بفرمایید تا حقیر دخالت زیادی در آن ننمایم.
     ارادتمند شما
     ضمنا به نظر بنده سیاست هم اینقدر بد نیست اصلا به نظر بنده نبایستی مسائل سیاسی را اینقدر پررنگ دید و اثر گذار
     به نظر حقیر قطعا این باری که زمین مانده بود ، همین که تا اینجا هم برداشته شده الحق دست مریزاد دارد و انشاءالله خداوند به بانیان این امر خیر اجر جزیل عنایت فرماید
     یاعلی

 8. با سلام و خسته نباشید
  منظور اینجانب از عدم دخالت در مسایل سیاسی همانگونه که مستحضر هستیداین نکته کلی است که بیشتر اختلافات ریشه در شروع پروژه ها می باشد و افرادی هرچند اندک سعی در جهت دادن در انتخاب افراد و سمت و سوهای مورد نظر خود هستند که باید در ابتدای راه آنها را گوشزد کرد امیدوارم با این حرفها منافع کسی به خطر نیافتد . موفق باشید

 9. سلام
  حالا که همه بزرگواران نظر دادند، حقیر هم چند کلمه ای نکاتی به نظرم می رسد که انشاءالله در اولین فرصت منتشر می کنم
  و من الله التوفیق

 10. من زن دارم اما زئدگی رابرمن تلخ کرده است اگر بخواهم خودم رانجات دهم ومجددا ازدواج کنم چه مبلغ وام برایم منظور می کنید ؟توان پرداخت قسط بالا رادارم شوخی نمی کنم ها بسیار جدی میگویم .

 11. با سلام,من ۲ میلیون تومن وام برای زایمانم میخوام,ضامن کارمندم دارم,فقط ماهی ۱۰۰۰۰۰ تومن میتونم بدم,برای اوایل خرداد میخوام,لطفا جواب بدید بهم تعلق میگیره یا نه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.