معماری

تشییع پیکر دو شهید گمنام در بافران

مردم مسلمان و شهید پرور بافران همزمان با ۲۸ صفر، با حضور پرشور و معنوی خود درآیینی با شکوه با سردادن لبیک یا رسول الله (ص ) و لبیک یا امام حسن مجتبی (ع) ، پیکرهای مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس را در بافران تشییع کردند.

در این آیین معنوی و حماسی، مردم و عزادارای در سوگ سالروزرحلت پیامبربزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی (ص ) و شهادت سالروز امام حسن مجتبی (ع)، پیکرهای مطهر این دو شهید راه اسلام و قرآن را از میدان امام علی (ع)  ، حسینیه بافران تا مسجد جامع تشییع کردند.

فرماندهان نظامی و انتظامی، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و خانواده های معظم شهدا و دیگر قشرهای مردم در این آیین با آرمان های ناب محمدی (ص ) و شهیدان راه اسلام و دفاع مقدس عهدی دوباره بستند.

این آیین با مداحی و عزاداری در صحن حسینیه بافران با مداحی آقای شریف پور و در مسجد جامع آقای برومند  همراه شد.

گفتنیست پیکرهای مطهراین دو شهید گمنام دفاع مقدس که به تازگی توسط گروه های تفحص شهدا در مناطق عملیاتی جنوب کشور کشف شده پس از تشییع به سپاه انقلاب اسلامی نایین  انتقال یافتند که  مورخ ۰۱-۱۰-۱۳۹۳  در گلزار شهدای شهر جندق به خاک سپرده می شوند.

به مناسبت سالروز رحلت پیامبرعظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص ) و سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع ) آیین های سوگواری شب گذشته و امروز در شهر بافران  با شکوه خاصی برگزار شد.

مردم بافران در این روز با پخت و توزیع غذاهای نذری از عزاداران پیامبر اسلام (ص) و حضرت امام حسن مجتبی (ع ) در مکان حسینیه بافران پذیرایی کردند.

از برادر عزیزم جناب آقای هادی عرب بافرانی (جعفر) که در تهیه فیلم و عکس مراسم تشییع یاری رسان بنده بودند تقدیر و تشکر می کنم . 

IMG_3912 copyIMG_3918 copyIMG_3914 copyIMG_3965 copyIMG_3976 copyIMG_3977 copyIMG_3980 copyIMG_4028 copy

همچنین ببینید

گزارش تصویری از شب هفتم ماه محرم

مراسم شب هفتم ماه محرم با حضور امام جمعه شهرستان نایین حجت الاسلام سجادی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.