معماری

مراسم جشن گشاینده دروازه های دانش و بزرگداشت هفته بسیج در بافران

مراسم جشن پنجمین امام معصوم امام محمد باقر(ع) و گرامیداشت هفته بسیج امشب بعد از اقامه نماز مغرب و عشا با حضور نمازگزاران ،فرماندهان بسیج ، اعضای فعال بسیج و طرح صالحین  برگزار گردید .

مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید توسط قاری محترم عابدین پوربافرانی آغاز شد .سپس آقای شریف پور در رثای آن امام به مولودی خوانی پرداخت .

IMG_2673 copyIMG_2703 copy

سرهنگ مسعود اکبری فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج سپاه نایین در این مراسم  به سخنرانی در مورد گرامیداشت هفته بسیج  پرداخت و گفت : الان جهان اسلام و دنیای اسلام حتی آزادیخواهان جهان یک شرایط الگوپذیری از بسیج دارند و این هم از نعمات الهی است همانطور که همه شما بزرگواران می دانید ایران اسلامی ما همواره در معرض  انواع تهدید ها ، تخریب ها ،جنگ ها ، فتنه ها بوده و هست هرچه جامعه  یک کشوراسلامی تر باشه فتنه های اون بیشتر و پیچیده تر است. IMG_2735 copy

وی در ادامه گفت : اگر تفکر بسیجی نباشد خدای نکرده بصیرت و آگاهی وجود نداشته باشد ما راه را گم می کنیم الان الحمدالله به برکت نظام اسلامی و به برکت تشکیل بسیج مستضعفین ، ما همیشه در راه بودیم و  این انقلاب در آستانه برگزاری جشن سی وششمین سالگرد قرار دارد .

IMG_2693 copyIMG_2683 copyIMG_2684 copyIMG_2687 copyIMG_2677 copy

ایشان افزود : دنیای استکبار با تمام قوا در صحنه حضور دارد و هدفش اینه که  در جغرافیای سیاسی جهان چیزی به اسم ایران اسلامی وجود نداشته باشد.منطق استکبار این هدف را دنبال می کند چون ایران یک گفتمانی دارد واین گفتمان اشاعه پیدا کرده است. اگر ما می بینیم این جنگ ها و تهدید ها ، مذاکرات و بحث های هسته ای به کمتر از نابودی ایران راضی نخواهند شدو این خیال باطلی بیش نیست . در تفکر باطل خودشان گفتند ما تا سال ۲۰۲۵ باید یک دهکده  جهانی بسازیم یعنی این دهکده یک کدخدا   و یک مغز متفکر می خواهد که آن آمریکاست. واین دهکده یک قلب می خواهد که قلب آن خاورمیانست. هم از لحاظ اقتصادی ، هم از لحاظ موقعیت جغرافیایی باشد.بنابراین تمام تلاششان این است که این دهکده جهانی  شکل بگیرد و این قلب را تصرف بکند آنها اعتقاد دارند که قلب خاورمیانه همین ایران است .

IMG_2749 copy

فرمانده بسیج سپاه نایین  ابزار جنگ نرم دشمن موبایل ها ، فضای مجازی ، ماهواره ها  و… بر شمرد و بیان نمود : ما باید این روحیه بسیجی را داشته باشیم تا دشمن نتواند با این ابزارها به ما صدمه ای بزند. امروزه امواج ماهواره و اینترنت در اکثر خانه های ما رسوخ پیدا کرده است و این سیستم های پیشرفته در کنار مزایایی که دارد تهدیدی جدی برای جوانان و نوجوانان و در مجموع جامعه به شمار می رود چرا که شبکه های بسیاری با صرف بودجه های کلان و برنامه ریزی شده به مصاف فرهنگ اصیل ایرانی و ارزش های انقلابی و اسلامی ما آمده اند و با ارائه اطلاعات نادرست و مغرضانه سعی در فتنه برافروزی دارند.

در پایان سرهنگ اکبری ضمن عرض تبریک روز بسیج مستضعفین به مردم شهید پرور بافران  فرمود : رقابت در عرصه تنوع، پویایی ، تولید لحظات تبسم آور و نهادینه کردن فرهنگ اسلامی و ایرانی بسیار مهم و ضروری است.

آقای کریم پوربافرانی پس از سخنرانی فرماندهی بسیج سپاه شهرستان نایین مقاله ای در مورد گرامیداشت هفته بسیج قرائت نمودند.

IMG_2758 copy

در پایان این مراسم از اعضای فعال طرح صالحین و پایگاه بسیج قمربنی هاشم بافران با اهدای جوایزی تقدیر شد.

IMG_2789 copyIMG_2777 copyIMG_2793 copyIMG_2769 copy

همچنین ببینید

محرم در بافران

بوی نسیم حزن و ماتم از سرزمین بلای نینوا به مشام می رسد و دل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.